28. 4. 2024

Finálové série zámořské NBA! Jak šel čas?

Nejprestižnější basketbalová liga světa NBA tradičně vrcholí červnovou finálovou sérií mezi vítězi východní a západní konference.

Pojďme si připomenout poslední finálovou sérii.

#2022 Golden State Warriors vs Boston Celtics

Tým ze San Francisca Golden State Warriors vyhrál NBA po čtyřech letech a počtvrté za posledních osm sezon.

Na předchozích titulech v letech 2015, 2017 a 2018 se rovněž podílela hvězdná osa týmu ve složení Curry, Klay Thompson, Draymond Green a Andre Iguodala.

Celtics, kteří čekají na titul od roku 2008, přitom začali finálovou sérii překvapivou venkovní výhrou. I doma vyhráli jeden zápas, takže série byla po čtyřech duelech vyrovnaná 2:2 na zápasy.

Klíčový mečbol si však doma uhráli Warriors, byť na začátku třetí čtvrtiny prohrávali s Bostonem o pět bodů. Hvězdný Curry sice neměl svůj den, dokonale ho však zastoupili náhradníci Poole a Gary Payton Jr.

Warriors si šli ve za vítězstvím v bostonské hale TD Garden od začátku.

Byť prohrávali o 12 bodů, první čtvrtinu nakonec vyhráli o pět, poločas o 15 a vedli až o 22 bodů.

Celtics v poslední části ukázali srdce a snížili na rozdíl osmi bodů, na víc už však nenašli síly.

„Jsem na nás hrozně pyšný. Na začátku sezony by si nikdo nepomyslel, že tu takhle budeme, kromě všech na tomhle hřišti,“ uvedl Curry, který byl s průměrem 27,4 bodu na zápas v play off tradičním tahounem týmu.

Golden State – Boston Celtics 4:2 (108-120, 107-88, 100-116, 107-97, 104-94, 103-90)

Golden State: Wiggins A, Green D, Looney K, Thompson K, Curry S – Bjelica N, Iguodala A, Kuminga, Lee, Moody, Payton, Poole, Porter, Toscano-Anderson. Trenér: Steve Kerr.

Boston Celtics: Tatum, Harford, Williams R, Brown J, Smart J – Fitts, Hauser, Kornet, Morgan, Nesmith, Pritchard, Stauskas, Theis, White, Williams G. Trenér: Ime Udoka.