23. 4. 2024

Famózní Messi překonal další rekord a dostal před legendárního Pelého

Fotbalisté Brazílie zvítězili v zápase jihoamerické kvalifikaci MS 2022 na domácím hřišti nad Peru 2:0. Triumfovali tak i ve svém osmém zápase v kvalifikaci a vedou tabulku s plným počtem bodů. O výhře rozhodl Neymar, autor gólu a asistence. A jak řádil jeho nový spoluhráč v PSG Leo Messi?

Brazílie má na čele tabulky šestibodový náskok před druhou Argentinou, která vyhrála v Buenos Aires díky hattricku Lionela Messiho nad Bolívií 3: 0. Lionel Messi překonal další rekord.

Po hattricku do sítě Bolívie v kvalifikačním souboji MS 2022 má už na kontě 79 branek v reprezentaci a je nejlepším jihoamerickým střelcem. Čtyřiatřicetiletý Messi překonal dosavadní zápis legendárního Brazilce Pelého.

Pelé, který se momentálně nachází v nemocnici po operaci nádoru na tlustém střevě, dosáhl v 92 oficiálních duelech za Brazílii 77 branek. Messi jich má průběžně na kontě 79, dosud odehrál v reprezentaci 153 duelů. Na stadionu v Buenos Aires si Messiho gólostroj vychutnalo 20.000 diváků, kteří se mohli opět dostat na tribuny po 20-měsíční pauze způsobené pandemií koronavirus.

Útočník Paříže St. Germain se poprvé prosadil v 14. minutě, když nasadil jesličky obránci a technickou střelou zpoza šestnáctky otevřel skóre. Druhý zásah přidal v 64. minutě, kdy defenzivu oponenta vyšachoval spolu s Lautaro Martinezem sérií krátkých přihrávek. Hattrick dokonal v 88. minutě po dorážce.

Po zápase se o rekordu nezmínil, ale spolu se spoluhráči ukázali divákům trofej z Copa América, kterou získali na červencovém kontinentálním šampionátu v Brazílii. Pro šestinásobného vítěze Zlatého míče je první velká trofej v nejcennějším dresu. „Dlouho jsem čekal a snil o něčem podobném. Je to speciálně. Stalo se tak po dlouhém čekání. Není lepšího způsobu, jak to oslavit takto před našimi fanoušky. Na tribuně je moje máma, moji bratři. I oni dlouho trpěli se mnou a dnes zde mohou slavit. Jsem velmi šťastný, „ citovala Messiho agentura AP.