20. 2. 2024

Drsný vzkaz Khabiba francouzskému prezidentovi: Ať Všemohoucí znetvoří tvář toho stvoření

Neporažený šampion UFC Khabib Nurmagomedov po šokujícím ukončení profesionální kariéry zápasníka MMA po triumfu nad Justinem Gaethjem opět šokoval. Už bývalý ruský bojovník poslal tvrdý odkaz hlavě Francie Emmanuelu Macronovi, který to podle jeho slov s prohlášeními pořádně přehnal.

Francouzský prezident totiž po čtvrteční tragédii v Nice, při níž byly pobodání tři lidé v bazilice Matky Boží prohlásil, že šlo o islamistický teroristický útok.

Starosta města Nice Christian Estrosi dokonce použil nejsilnější slova, že stát musí „zahubit islamofašizmus“. Khabib potvrdil, že je hrdým muslimem a na postoj Macrona zareagoval pořádně tvrdým odkazem.

„Ať Všemohoucí znetvoří tvář tohoto stvoření a všech jeho následovníků, kteří pod heslem svobody slova urážejí pocity více než jeden a půl miliardy věřících muslimů. Ať jejich Všemohoucí poníží v tomto i příštím životě. Alláh počítá rychle, to všichni uvidí, …“ uvedl mimo jiné v tvrdém příspěvku Nurmagomedov, který post napsaný v ruštině i arabičine doplnil o fotografii obličeje Macron s otisky od boty.

„Jsme muslimové, milujeme svého proroka Mohameda více než naše matky, otce, děti, manželky a všech ostatních lidí, kteří jsou našim srdcím blízcí,“ doplnil evidentně rozčilený Khabib.

Již dříve BBC uvedla, že Macron vyvolal hněv ve více zemích s muslimskou většinou pro jeho komentáře v souvislosti s násilnou smrtí učitele Samuela paty, která svým studentům ukázal karikatury proroka Mohameda. A to je v obecném pojetí urážka muslimů, protože zobrazovat tvář proroka i Alláha v jakékoli podobě je zakázáno.