25. 4. 2024

Dortmund otočil duel ve Frankfurtu a stíhá lídra z Bayernu!

V 18. kole Bundesligy se Dortmundu podařil fantastický obrat a porazil Frankfurt 3:2. V 70. minutě Borussia stále prohrávala 0:2 po gólech Rafaela Borrého. Mahmoud Dahoud vstřelil vítězný gól v samém závěru, byl to jeho první gól v sezóně.

Domácí sice v tabulce zaostávali za druhým Dortmundem o čtyři příčky, ale jejich forma byla jednoznačně lepší, protože vyhráli šest z posledních sedmi ligových zápasů.

Borussia naopak v posledním kole před zimní přestávkou podlehla Herthě a nezadržitelně zaostala za vedoucím Bayernem.

Hosté mohli jít do vedení už ve druhé minutě, kdy měl velkou šanci Thomas Meunier. Jeho prudkou střelu z úhlu však brankář Kevin Trapp vyrazil.

Nakonec to byli domácí, kdo udeřil jako první. V 15. minutě rozehrál Filip Kostić trestný kop z dobré pozice a jeho centr před branku přesně prodloužil Borré.

Stačilo devět minut a Frankfurt přidal další gól. Obránce Mats Hummels trestuhodně přenesl míč do šestnáctky na Borrého, který v obklíčení soupeřů přesně zakončil.

Trápení Dortmundu v defenzivě pokračovalo, ale ve 30. minutě trefil Obite Evan N’Dick svou střelou pouze břevno. V samém závěru prvního poločasu mohl po rohovém kopu alespoň snížit Donyell Malen, ale jeho střela trefila pouze břevno.

Po změně stran vypadala hra hostů o něco lépe, ale žádnou klíčovou šanci si nevytvořili. Erling Haaland střílel z dobré pozice v pokutovém území, ale jeho střela šla mimo.

V 66. minutě se prosadil Hazard, což se ukázalo jako klíčový tah. Prvním střelcem Dortmundu se stal o pět minut později Hazard, který nepřekonal obránce kolem sebe a skvěle prostřelil brankáře Trappa.

A v 87. minutě se hosté radovali ještě více, když se k míči dostal Jude Bellingham a po nepřehledné situaci před brankou vyrovnal. Neuvěřitelný obrat završil Dahoud střelou zpoza šestnáctky, čímž vstřelil nejen svůj první gól v sezóně, ale také vítězný gól.

Dortmund se dočkal potřebného vítězství a přerušil nadějnou sérii Frankfurtu. V dalším kole 14. ledna se BVB představí doma proti Freiburgu. Frankfurt se bude snažit vrátit na vítěznou vlnu o dva dny později v Augsburgu.