29. 1. 2023

Djokovičův test na covid? Data naznačují šokující zjištění!

Pozitivní test na koronavirus, který umožnil srbskému tenistovi Novaku Djokovičovi přijet do Austrálie na první grandslam sezony, mohl být zmanipulovaný, upozornil server německého časopisu Spiegel.

Když redaktoři dotyčný QR kód zkontrolovali, ukázalo se, že test byl nejprve negativní. Navíc existuje podezření, že test není datován 16. prosince, jak tvrdí Djokovič, ale o deset dní později.

„Digitální data naznačují, že výsledky testů vůbec nejsou z 16. prosince. Digitální výsledky ukazují časový údaj 14:21 srbského času 26. prosince,“ uvádí německý web Spiegel.

Přesto jsou tato časová razítka obvykle automaticky generována testovacími systémy jen několik minut poté, co jsou známy výsledky testu. Druhou možností je vytvořit časové razítko, kdy osoba stáhne výsledky ze serveru.

První variantě v případě Djokovičova testu nahrává fakt, že test má v srbské databázi číslo 7371999, což je zhruba o 50 000 více než druhý test z 22. prosince, který ukázal, že světová jednička již byla vyléčena a byl negativní. Vzhledem k tomu, že dřívější testy mají v srbské databázi nižší čísla, naznačuje to podle Spiegelu, že Djokovičův pozitivní test přišel až po tom negativním z 22. prosince – zřejmě právě 26. prosince.

První výsledek negativní

Další podezřelou skutečností, na kterou reportéři narazili, je, že když naskenovali QR kód údajně pozitivního testu, ukázalo se, že výsledek je negativní. Stalo se tak v pondělí ve 13:19 EDT. Když test ve 14:33 EDT kontrolovali znovu, byl již výsledek pozitivní.

V případě negativního testu by Djokovič, který není očkován proti Covid-19, nemohl do Austrálie vůbec přijet. Do země se dostal díky výjimce pro tenisty, kteří v posledních šesti měsících překonali nemoc.

Djokovič ani srbští představitelé zatím na otázky Spiegelu ohledně nejasností kolem jeho testu na koronavirus neodpověděli.

Instagram did not return a 200.