31. 3. 2023

Co ukázalo pokračování ČP v aquatlonu v Českých Budějovicích?

Na start druhého závodu Českého poháru v aquatlonu, který se v sobotu 18. března uskutečnil v Českých Budějovicích, se postavilo 174 závodníků. Co ukázaly výsledky?

EGE Aquatlon České Budějovice se uskutečnil po roční pauze a závodníci při něm nejprve absolvovali 400m plaveckou a 5km běh v přilehlém parku Stromovka.

Mezi muži se překvapení nekonalo

Mužský závod měl před svým začátkem jednoznačného favorita, kterým byl loňský obhájce titulu Šimon Koblížek.

Letos 24letý závodník vstoupil i do letošního ČP vítězně, když před dvěma týdny ovládl úvodní podnik ve Zlíně. Tam měl jasného vyzyvatele v podobě domácího triatlonisty Filipa Václavíka. V Budějovicích však jednoznačný konkurent chyběl.

Při pohledu na startovku se nabízelo jen jedno jméno. Věkem ještě dorostenec Filip Toul. Skvělý atlet, který nedávno zaběhl žákovský rekord na 1500 metrů, a příležitostný triatlonista.

Pokud chtěl myslet na triumf, nesměl Toul v bazénu ztratit na nejlepší více než 20 vteřin, ovšem nakonec do 5km běhu vybíhal domácí závodník s 35 vteřinovou ztrátou.

I tak se nejrychlejším během (15:40) propracoval na skvělé druhé místo a triumf ve své věkové kategorii, Koblížka však seběhnout nedokázal.

Šimon, stejně jako ve Zlíně, svedl těsný plavecký souboj s dorostencem Jakubem Mittnerem a stejně jako ve Zlíně o půl vteřiny prohrál. Velký význam to však nemělo, na Toula měl náskok komfortní a lepší běžec ve startovní listině toho dne nebyl.

Pro celkově třetí místo mezi muži a prvenství mezi juniory si doběhl zlínský Šimon Michálek, který vyváženě zvládl obě disciplíny.

Velmi slibné běžecké časy na úrovni 16 minut zaběhli další dva junioři David Korous a Ondřej Lemberka z Triathlon Team Tábor.

Ženský závod rozhodla na běhu Pičmanová

S náskokem téměř dvou minut před druhou Editou Pozlerovou si pro triumf v Českých Budějovicích doběhla zkušená triatlonista z TSV Jindřichův Hradec Zuzana Pičmanová.

V bazéně zaostala o pouhé dvě vteřiny za vedoucí Veronikou Holanikou, kterou ihned po startu běžecké části závodu setřásla a skvělým časem 17:32 si zajistila vítězství. Mimochodem, pouze 13 mužů běželo rychleji. Skvělý výkon.

Právě v běhu se vytvořil mezi Pičmanovou a ostatními soupeřkami Pozlerovou, Holanikou nebo čtvrtou Kateřinou krátkou propastný rozdíl.

Příště o mistrovské tituly v Příbrami

Český pohár v aquatlonu má před sebou ještě dva závody. 16. dubna se bude závodit v Příbrami, o týden později pak na Praze 11.

A právě v Příbrami se bude závodit o mistrovské tituly. Přitáhnou do startovního pole větší počet elitních závodníků a dočkáme se přeci jenom napínavějších soubojů jako před rokem v Praze?

Vedoucí muž ČP Koblížek v to doufá: „Doufám, že přijedou také kluci z triatlonové reprezentace a bude z toho zajímavý závod.“

Instagram did not return a 200.