Česko v semifinále potká Švédsko! Jak to vidí samotní hráči?

Pátek skončil a s ním i skupinové části. Poslední den bylo rušno, takže shrnout si posledních 24 hodin, kdy každý tým bojoval o lepší umístění nebo případně první výhru dá zabrat. Do konce turnaje už zbývá pouze sobota s nedělí. Právě poslední dva dny jsou ve znamení výsledků ve skupinách. Do play-off se dostalo na čtyři týmy. K naši radosti i samozřejmě na Českou republiku. Pak je zde ještě Finsko, Švýcarsko a Švédsko. Právě proti poslednímu zmiňovanému státu nastoupíme v dnešním semifinále od 14:30. Ano, jako utkání proti Lotyšsku kde se podařilo vyhrát 12:2. Tak i tento boj bude živě na ČT Sport.

Nadšení před dnešním zápasem především ukazovala strana Švédska. Právě poslední souboj včerejšího dne rozhodnul o tom kdo skončí první ve skupině B a následně i nastoupí proti Česku. Klání Švédska proti Švýcarsku vyhrála země Severské riviéry 7:1! Fanoušci očekávali, že budou hráči se žlutou barvou favoritem. Ale výhra takovým poměrem? Ke konci to byla branková smršť. Jako kdyby byli florbalisti helvétského kříže rozhození. Není se čemu divit, když už měli kontrolu hry tak jim nic nevycházelo. Brankář protějšího týmu chytal kupodivu neuvěřitelně.

Souboj dopadl lépe pro hráče Švédska. Skvěle se především předvedli Hannes Nyström s Joelem Ekströmem, kteří pomohli k vítězství sedmi body! Dohromady oba posbírali za celé utkání čtyří goly a tři asistence. Na dnešní mač proti Česku řekli pro Fórum Sport upřímnou, ale zároveň sebevědomou odpověď.

„Česká republika je velmi silný a těžký soupeř. Hrajou tvrdý florbal. K tomu mají ještě skvělé hráče. Bude to těžký.” odpověděl hráč s číslem 6 Hannes Nyström

„Máme skvělý tým. Myslím si, že můžeme vyhrát. Oni taky nejsou špatný tým, ale je potřeba to ještě probrat s realizačním týmem. Uvidíme.” řekl Joel Ekström.

Česko si před dnešním utkáním dalo hezkou rozcvičku v podobě zápasu s Lotyšskem. Výhra naladila mužstvo na dobrou náladu, která vyzařovala po uběhlích šedesáti minutách. Za zmínku stojí Tomáš Jurco. Nahradil sice Karla Hodíka na místě hlavního brankáře. Přesto předvedl skvělý výkon.

Ke konci zápasu zafungovala i poslední náhradní trojice. Vojtěch Klápa hrající za Tatran Střešovice odvedl v posledních minutách skvělou práci. Po vstřelené brance proti Slovensku se prosadil i včera proti Lotyšsku. Zároveň ještě přispěl dvěma asistencemi pro Matěje Pěničku, který znovu vstřelil hattrick. Po zápase byl Vojta plný energie a mile rád řekl svoje pocity před semifinálovým kláním.

„Za dnešní výkon jsem moc rád. Konečně to tam padlo. Hlavně jsem rád za nahrávku Pěnovi (Matěj Pěnička) na ty dva góly. Bohužel, můj vstup do toho utkání z mé strany nebyl nejlepší. Do zápasu jsem nastoupil v půlce 2. třetiny.” prozradil 18letý odchovanec SK florbal Benešov. „Doufám, že příště předvedu podobný výkon rovnou od začátku.” dodal ke svému výkonu.

Na otázku zda si přeje v semifinále Švýcarsko nebo Švédsko odpověděl Vojta jasně: „Tohle úplně neřeším. My se spíš soustředíme na sebe a na tom soupeři nám zas tolik nezáleží. Jdeme krok po kroku. Ať to bude jakýkoliv tým, vždy ho musíme porazit.”

Jako kapitán národního týmu musíte splňovat několik poviností. Stejně jako Filip Forman. Zkušený útočník, který si na hřišti neoddychne ani vteřinu. Znovu to byl on, kdo se stal všech fanoušků šampion. V posledním zápase skupiny zanechal jednu branku s dvěma asistencemi.

„Byl to pro nás opravdu důležitý zápas. Hrálo se o všechno. Přesně tak jak jsme dnes skončili, tak do toho i zítra skočíme. Lotyši jsou sice strašně fyzičtí. My jsme ale dokázali hrát náš florbal. Nejsme jenom tým co umí bránit, ale i útočit.” odvětil v pozápasovém rozhovoru vůdce Česka.

Už dnes proti sobě nastoupí dvě reprezentace. Každá má jiný příběh. Přesto potvrzují svoji kvalitu florbalu na každém šampionátu. Poslední turnaj juniorů dopadl pro Česko na prvním místě, potom co ve finále porazilo Švédsko 8:2. Bude se opakovat stejná pohádka? Nebo se ukážou Tři korunky ve velkém světle, stejně jako ve své skupině? Čeští fanoušci budou u toho. Předvádějí zde stejně skvělé výkony jako samotní hráči. Věřme, že konstalace hvězd bude přikloněna na stranu našich hráčů.

Ve skupinách C a D jsou celky, které smutní. Na druhé straně zase jiné, jenž se radují. Například takové Maďarsko mělo častokrát dobré vedení, ale poslední minuty už tolik ne. Všechny zápasy proti týmům Slovinska, Belgie a Estonska prohrálo. V podobě celkového skóre až 14:25. Podobný příběh si zažila i Itálie. Pro ní se může teoreticky brát úspěch, že ve třech zápasech vstřelila dvě branky. Těch zbylých třiatřicet inkasovaných opomineme.

Celý turnaj doprovázelo mnoho šílených momentů, ale další dozajista ještě přijdou. Třeba Slovinsko si zažilo pech s velkým P. Do play-off o elitní osmičku se nakonec nedostalo kvůli horšímu skóre před prvním Estonskem. Jejich vzájemný zápas, který skončil remízou zamotal skupinu natolik, že se nakonec muselo počítat kdo dostal více branek do své sítě. Tam dopadli hůře, již zmiňovaný Slovinci.

Instagram did not return a 200.