8. 5. 2024

Čech vs Rosický 6:0 aneb jak Blues pokazili Wengerovi jubileum!

Zdroj: Freepik

Konec března roku 2014 a legendární kouč Arsene Wenger se těšil na svůj 1000. ligový zápas na lavičce Gunners. Ten mu však jeho svěřenci dokonale pokazili.

Fotbalisté Chelsea rozdrtili Arsenal 6:0 a pokazili francouzskému kouči Arsénu Wengerovi jeho 1000. zápas na lavičce „Kanonýrů“.

Jeho protějšek José Mourinho se stal jasným králem bitvy o Londýn.

Chelsea pod ním dosáhla nejvyšší výhry ve vzájemných zápasech s městským rivalem a zároveň také v duelech Premier League, v kterých ji vedl jako trenér charismatický Portugalec.

Už po pěti minutách nabil Schürrle v šestnáctce Eto’ovi a za pár vteřin se sám proměnil ve střelce. Arsenal ztratil na polovině míč a německý záložník se z hranice šestnáctky nemýlil.

Chelsea nezastavilo ve fantastickém úvodu ani Eto’ovo zranění – kamerunský střelec odkulhal po 10 minutách se zraněným tříslem.

Za chvíli totiž Hazardovu střelu zastavil na čáře místo Szczesného rukou Oxlade-Chamberlain a belgický rychlík si spravil chuť z penalty.

Arsenal navíc přišel o vyloučeného hráče, ovšem rozhodčí Andre Marriner chybně vyloučil Gibbse, třebaže jej samotný viník upozorňoval na to, že posílá pryč špatného hráče. „Byl jsem to já!“ říkal mu Oxlade-Chamberlain, ale marně.

Přitom Arsenal měl šanci jako první, ale Girouda vychytal Čech. „Místo toho, aby šel do vedení Arsenal, tak dvakrát inkasovali, a to je srazilo. Nás to naopak posadilo na koně. Když jsme za chvíli přidali z penalty třetí gól a Arsenal šel do deseti, bylo hotovo,“ dodal Čech.

„Kanonýrům“ se rozpadla rozehrávka, obrana a další průběh zápasu byl už jen otázkou skóre. To dvakrát zvýšil Brazilec Oscar a pak se dočkal i střídající Salah, který se vyhnul ofsajdové pasti a šel sám na gólmana.

Čecha zřejmě nejvíc vystrašil jeho reprezentační kolega Tomáš Rosický, jenž si v dresu Arsenalu vytrpěl děsivý zápas až do konce.

V závěru napřáhl z dálky, ale Čech jeho ránu vyrazil. „Hrál dobře, byl to jeden z nejnebezpečnějších hráčů Arsenalu. Ale samozřejmě byl po takovém zápase smutný,“ uvedl Čech.