28. 5. 2024

Bude Katedrála jedním z nejúžasnějších stadionů v Evropě? Milánské kluby představily nový stánek!

Nový fotbalový stadion milánských klubů bude nejúžasnější v Evropě a dodavatelé slibují fanouškům revoluci v sezení na tribunách, což by mělo vést k nezapomenutelné atmosféře a větší interakci s hřištěm. Budova se bude inspirovat dvěma nejznámějšími milánskými stavbami – katedrálou Duomo a Gallerií Vittorio Emanuele.

Stadion bude prvotřídním domovem pro AC Milán a FC Internazionale. Je navržen tak, aby jejich identita byla začleněna do samotné struktury budovy. Barvy a styl stadionu se budou měnit podle aktuálního zápasu, aby ladily s identitou klubu.

Celý projekt má být nejudržitelnějším v Evropě. Střecha stadionu bude pokryta fotovoltaickými panely, které budou vyrábět elektřinu a ukládat ji do bateriových zásobníků pro pozdější použití.

Veškerá dešťová voda ze střechy bude zachycována a znovu využívána. Okolí stadionu bude obklopeno 22 akry zeleně, aby se snížil odtok vody a zabránilo se efektu „tepelného ostrova“, slibuje Populous na webu nuovostadiomilano.com.

„Nové San Siro bude nejkrásnějším stadionem na světě díky své silné identitě a rozpoznatelnosti. Atraktivní aréna, dostupná a udržitelná pro město, která usnadní růst klubů a jejich globální konkurenceschopnost,“ uvedl prezident AC Milán Paolo Scaroni v oficiální tiskové zprávě.