23. 4. 2024

Buchinger reaguje na výzvu Keity: Takových bylo a odešli s nakopaným zadkem

Chraňte ženy a děti, zaznělo téměř v každé upoutávce na zápasy jednoho fenomenálního boxera. Podobná slova se objevila na rtech při debutu afrického bombardéra v Oktagonu. Vítěz Oktagon Výzvy a třetí muž lehké váhy Karol Ryšavý to pocítil na vlastní kůži.

Promotér Ondřej Novotný označil Losena Keitu (23) za projekt. Kariéru Guinejce reprezentujícího Belgii buduje skvělý tým lidí. Úspěch v MMA je především o sportovně-marketingovém sladění a „Černý panter“ ho na sobotním Oktagonu 29 dokonale zkombinoval.

RYŠAVÝ: JE NA ÚROVNI LAJOŠA

Od první vteřiny ničil Ryšavého dělovými údery. Dynamické kombinace Slováka zasahovaly, po úderech napínal síť. Keita připomínal boxovací stroj Clubbera Langa z kultovní série Rocky. Během necelých tří minut poslal Ryšavyho čtyřikrát k zemi a po posledním knockdownu zůstal ležet na zádech s vyraženým dechem.

„Takovému soupeři jsem ještě nikdy nečelil, byl na úrovni Lajose Kleina (tréninkový partner a první Slovák v UFC). V lehké váze velmi, velmi zamíchá kartami,“ řekl Ryšavý po turnaji.

KEITA: USPÍM BUCHINGERA JAKO MCGREGOR

Stejně jako ruce, tak jela i Keitova ústa. „Neexistují žádná omezení, vezmu si cokoli! Máte tu Ivana Buchingera, kterého Conor McGregor uspal. Taky ho chci uspat. Proč by měl mít tři tituly? Nikdo ho nezná, nakopu mu zadek kdekoli. Zapamatujte si Keitovo jméno, chci ho zapsat do historie Oktagonu,“ křičel po vítězství.

Vyzval mě tímto způsobem, protože vidí marketingový potenciál. Dělá to správně. Ale upřímně řečeno, smál jsem se… Mnoho lidí mě takto vyzvalo a pak odešli s nakopnutým zadkem. O to víc si to užívám, vzpomeňte si na Vojtu Barboríka,“ reagoval v rozhovoru pro SPORT.sk Buchinger, šampion lehké a pérové váhy.

Velkou přestřelku s Keitou neočekává. „Hlasitě mě vyzval, ale ani tlumočník mu pořádně nerozuměl. Moje angličtina není o nic lepší, na trash talk asi nedojde,“ zasmál se.

BUCHINGER: JEŠTĚ SI MĚ NEZASLOUŽÍ

Výkon o dvanáct let mladšího vyzyvatele na něj však udělal dojem: „Kai šel do útoku, žádný ťuk ťuk. Působí dojmem, že je chytrý, výbušný, velmi silný, nebojácný, ale nekomplexní. Je mu 23 let, je hladový. Titulový zápas proti mně si ale určitě ještě nezaslouží. Pokud ale potvrdí sobotní výkon v dalším zápase proti Paradeiserovi, Barborikovi nebo Legierskému, musí nastoupit. S Kájou jsem míval těžká kola a Keita ho takhle zlomil. Díval jsem se na to v televizi a žbluňkal jsem (smích). Ale stylově jsme s Kájou odlišní bojovníci a já bych na Keitu šel jinak,“ řekl elitní bojovník na zemi s 24 vítězstvími v soubojích na body, „Keita dával do úderů 120 %, šel do toho jako dřevorubec. Nevím, co by při takovém tempu dělal ve 2. kole. A to nemluvím o kolech šampionátu.“

„Černého pantera“ již vyzval Ronald Paradeiser, jehož skalp Buchinger si titul zajistil v lednu, a Keita reagoval pozitivně.

LEGIERSKI NA SLOVENSKU V BŘEZNU?

Buchinger zatím nemá soupeře ani datum dalšího zápasu. Nejpravděpodobnější je první obhajoba titulu v lehké váze v březnu na Slovensku: „Myslím, že to tak bude.“

Vzhledem k nejisté budoucnosti jedničky žebříčku Lea Brichty se jako vyzyvatel nabízí Polák Mateusz Legierski. Bývalému šampionovi Oktagonu s bilancí 7-0 byl titul odebrán kvůli neaktivitě, protože v KSW zápasil pouze od února loňského roku v listopadu.

Novotný v sobotu prozradil, že Legierski bude v oktagonu na začátku příštího roku. Mezitím se 18. prosince pokusí udržet svou neporazitelnost proti Romanu Szymanskému v polské organizaci. A pak? „Pokud vyhraje, může být mým dalším soupeřem, zaslouží si to. Pokud prohraje, rozhodně by neměl hned dostat šanci na titul,“ myslí si Buchinger.

BUCHINGER: JSEM JEŠTĚ HLADOVĚJŠÍ PO KOZMOVI

Již legendární bojovník z Gabčíkova se měl objevit již na sobotním Oktagonu 29. Zranění mu zabránilo v historickém pokusu o zisk titulu i ve třetí váhové kategorii proti šampionovi Veltru Davidu Kozmovi. V rozhovoru pro ŠPORT.sk předpověděl nového šampiona Bojana Veličkoviče, předpověď se však nenaplnila.

„Klobouk dolů před Kozmou. Takticky i fyzicky se připravil velmi dobře. Vypadal mohutně, byl plný síly. Měl to pod kontrolou, dělal si své věci. Až na ten vysoký kop, který přežil ve 3. kole. To bylo brutální. Veličkovič kondičně umírá a technicky je na tom mnohem lépe, než co předvedl v sobotu. Kratší doba přípravy není omluvou.“

Kozma bude v dubnu v Ostravě s největší pravděpodobností obhajovat pátý titul proti 44letému unikátnímu veteránovi Petru „Monsterovi“ Knížeti. Buchinger se však svého útoku na třetí titul nevzdává: „Na Kozmu mám stále chuť, a po tomto jeho vítězství ještě větší.“