Buchinger ovládl brutální zápas: Toto dokázal jako první bojovník v historii Oktagon MMA!

Slovenský bojovník Ivan Buchinger se stal šampiónem pérové ​​váze v organizaci Oktagon MMA. V hlavním zápase turnaje Oktagon 27 na bratislavském stadionu Ondřeje Nepely zdolal krajana Vojtěcha Barborík po pěti kolech na body. Pro 35letého Buchingera je to už druhý titulový opasek v organizaci poté, co v lednu získal prvenství v lehké váze.

Buchingerův soupeř Barborík nesplnil hmotnostní limit, kdy měl o 0,4 kg více a přišel o šanci získat titul. Zároveň přišel i o 20 procent z výplaty, které připadly jeho soupeři. V pětikolovém titulovém zápase měl převahu zkušenější Buchinger, no Barborík nedovolil, aby ho “ukončil.”

V zápase rozhodl zejména Ivanův lepší box, když si připsal hned několik knockdownů, ale Vojto vždy dokázal přežít a kombinaci svázat. Barborík byl lepší v práci u pletiva, kde se ukázalo, že silově je na pérovou váhu hodně dobře vybavený.

Když se zápas dostal na zem, oba slovenští bojovníci potvrdili, že jsou excelentními zemaři a viděli jsme na českou scénu naprosto excelentní a v minulosti nevídané graplingové výměny.

Aktéři předvedli zápas, který nadchl diváky i organizátory včetně promotéra Ondřeje Novotného: “Momentálně máme asi všichni pocit, že na československé půdě nic lepšího nebylo.”

Buchinger je první bojovník v historii organizace Oktagon MMA s šampionskými pásy ve dvou váhových kategoriích. Po triumfu nad Barboríkem zároveň získal i bonus za výkon večera. 

“Brutální zápas, klobouk dolů před Vojtou. Nemyslel jsem si, že až tolik vydrží. Myslel jsem si, že ho chytím ve čtvrtém, maximálně v pátém kole. Když mě tlačil na klec, tak jsem cítil jeho sílu, ale velmi mě netriafal. jsem rád, že mám druhý pásek, ale ještě se mi někam vejde i třetí, “ narážel na možnost vyzvat držitele titulu do 77 kg Čecha Davida Kozmu.

Následující turnaj organizace Oktagon MMA s pořadovým číslem 28 je na programu už o dva týdny v sobotu 25. září v Praze.

Instagram did not return a 200.