21. 2. 2024

Brazílie i přes prohru s Kamerunem vyhrála skupinu G, dál jde i Švýcarsko

Zdroj: Depositphotos

Fotbalisté Švýcarska porazili na mistrovství světa 3:2 Srbsko a do vyřazovací fáze postoupili z druhého místa skupiny G. Srbové na turnaji končí.

Skupinu vyhrála díky lepšímu skóre Brazílie i přes prohru s Kamerunem 0:1. „Kanárci vyzvou Jižní Koreu, Švýcary čeká Portugalsko.

Švýcaři přestříleli 3:2 Srby a postoupili do osmifinále

Fotbalisté Švýcarska porazili 3:2 Srbsko a do vyřazovací fáze postoupili se šesti body z druhého místa skupiny G. Ve čtvrtfinále se střetnou v úterý s Portugalskem. Balkánský celek obsadil s jediným bodem poslední místo a na turnaji končí.

Přestřelku v Dauhá odstartoval ve 20. minutě švýcarský záložník Xherdan Shaqiri. V 26. a 35. minutě skóre otočili Aleksandar Mitrovič s Dušanem Vlahovičem, ale další otočku zařídili ve 44. a 48. minutě Breel Embolo s Remem Freulerem.

Výběr země helvétského kříže zopakoval vítězství z druhého kola skupinové fáze na šampionátu 2018 v Rusku, kde zdolal stejného soupeře 2:1. Švýcaři postoupili do play off MS potřetí v řadě, Srbové naopak na premiérovou účast v osmifinále nedosáhli.

Kamerun nečekaně porazil Brazílii 1:0, ale končí ve skupině

Fotbalisté Kamerunu překvapivě porazili Brazílii 1:0, ale ve skupině G obsadili třetí místo a neprošli do vyřazovací fáze. „Kanárci“ navzdory první ztrátě na katarském turnaji postoupili z první pozice a v pondělním osmifinále vyzvou Jižní Koreu.

Utkání v Lusailu rozhodl ve druhé minutě nastaveného času kapitán Vincent Aboubakar, který byl vzápětí vyloučen. Pětinásobní světoví šampioni prohráli poprvé po 17 utkáních. Kamerunci na MS zvítězili poprvé od roku 2002 a po devíti zápasech. Brazilce doprovodilo do osmifinále Švýcarsko díky výhře 3:2 nad Srbskem.