28. 5. 2024

Blíží se konec Zdeno Cháry v Bostonu? Dohoda v nedohlednu, zájem mají tyto tři kluby!

Zdeno Chára je ikonou a dlouholetým kapitánem Bruins, ovšem hokej je v první řadě byznys. Ani dohoda s respektovaným slovenským obráncem se nerodí lehce, i když je stále pro tým obrovským přínosem.

Na ledě stále odvádí kvalitní práci, pro spoluhráče je oporou, lídrem a učitelem. Lidé ho milují i ​​kvůli jeho aktivitám mimo ledu. Chára je zkrátka člověk s velkým srdcem, který ještě může v NHL odehrát několik sezón díky nesmírně tvrdým tréninkem.

Je o něm dobře známo, že své tělo dokonale zná a stará se o něj. Trénuje stejně tvrdě jako česká superstar Jaromír Jágr, který hrával v zámoří i daleko po čtyřicítce.

Samozřejmě, podepsat 43letého hráče je riskantní, především když máte ty nejvyšší ambice a potřebuje být zkrátka absolutně nejlepší. Takovým týmem Boston dozajista je. Avšak Chárova přidaná hodnota je obrovská a nepřímo také klubu přináší nemalé zisky a popularitu. Nové nastupující generaci solidních obránců Bruins může stále předat cenné zkušenosti.

Ze zámoří přišly zprávy, že podpis smlouvy s Bostonem je zatím v nedohlednu. Chára sleduje zprávy z ligy, jak bude vůbec nový ročník vypadat, a až pak se rozhodne, zda chce pokračovat v kariéře.

Pokud by se rozhodl nadále působit v NHL a nedohodl by se s Bruins, mohl by si obléci dres jiného týmu. Zájem mají mít především New York Islanders, Tampa Bay Lightning a Toronto Maple Leafs.