26. 4. 2024

Bills zdecimovali Patriots už do poločasu, zářil rozehrávač Allen!

Buffalo Bills v nedělním utkání o divokou kartu AFC na Highmark Stadium zdecimovalo New England Patriots o 30 bodů, když Josh Allen hodil pět touchdownů.

Bills zaznamenali TD při prvních sedmi útočných akcích, ale osmý a poslední drive skončil tím, že záložní quarterback Mitchell Trubisky třikrát poklekl, aby se zkrátil čas.

Allenových pět touchdownů je rekordem klubu po sezóně, žádný quarterback Bills nikdy v play-off neházel více než čtyři TD.

Do poločasu bylo po všem

Allen se na své straně rozjel, když v první čtvrtině předal dvě přihrávky tight endovi Dawsonu Knoxovi a dostal se do vedení 14:0. Ve druhé čtvrtině se pak už hrálo jen o jednu přihrávku. Devin Singletary přidal ve druhé čtvrtině dva body a do poločasu vstupoval za stavu 27:3.

Skórovací nápor pokračoval i ve třetí čtvrtině, kdy Emmanuel Sanders chytil hluboký míč od Allena. Mac Jones hodil svou první TD přihrávku večera a do poslední části hry vstupoval se ztrátou 23 bodů.

Josh Allen se zapsal do historie, zatímco Mac Jones se trápí

Zatímco Allen se stal prvním quarterbackem v historii NFL, který v prvních pěti zápasech play-off zaznamenal 1 300 přihrávkových yardů a 300 běžeckých yardů, Jones při svém prvním vystoupení v play-off hodil dvakrát interception. Allen byl klinicky úspěšný, když při 21 z 25 přihrávek hodil 307 yardů a přidal 65 yardů při šesti přihrávkách.

Jones dokončil 24 z 38 pokusů o přihrávku a získal 232 yardů vzduchem. Druhé zakončení přidal v red zóně poté, co Allen hodil další dva touchdowny, jeden Gabrielu Davisovi a druhý Tommymu Doyleovi.

S kým se Bills utkají příště?

Bills musí ještě počkat na nedělní výsledek utkání Pittsburghu Steelers (7) s Kansas City Chiefs (2), aby zjistili, s kým se utkají v divizním finále.

Jako nasazená jednička se Tennessee Titans utkají s nejníže nasazeným týmem, kterým by v případě porážky Chiefs od Steelers mohli být Cincincatti Bengals (4), což znamená, že Buffalo by se utkalo s Kansas City.