29. 3. 2024

Bengals porazili Raiders a vyhráli první zápas play-off po 31 letech!

Jméno Germaine Pratt zůstane v paměti fanoušků Cincinnati Bengals navždy, protože tento obránce se postaral o vítězný zákrok, když byli Raiders blízko k tomu, aby zápas dotáhli do vítězného konce.

Byl to těžký večer pro rozehrávače Dereka Carra a Joea Burrowa, kteří utrpěli od obrany sack, ale QB Raiders byl po celý zápas mnohem roztěkanější.

V prvním poločase Burrow několikrát navázal spojení s Ja’Marrem Chasem a o přestávce se dostal do zdravého vedení 20:13. Obrana Raiders však dobře zareagovala a díky dvěma Burrowovým sackům získala ve druhém poločase očekávaný záchranný kruh.

Oba kopáči prožili rušný večer: Daniel Carlson se trefil čtyřikrát ze čtyř pokusů o field goal a Evan McPherson měl stejný počet pokusů.

Během závěrečné čtvrtiny se hrálo na dvě střely ve prospěch Cincinnati, ale obrana Raiders dokázala během posledních dvou minut zápasu zastavit Burrowa.

Derek Carr působil na začátku trochu roztěkaně, ale podařilo se mu spojit fantastickou přihrávku s Darrenem Wallerem, po které všichni cítili, že přijde remíza.

Na obzoru se rýsovalo prodloužení, ale Germaine Pratt měl jiné plány. Předvedl zákrok, který mění historii Bengals i stadionu Paul Brown.

Počínaje stadionem Paula Browna toto sportoviště nikdy nevidělo úspěšně dokončený zápas play-off. Je to poprvé od jeho inaugurace, kdy Cincinnati Bengals vyhráli zápas po základní sezóně. Naposledy se z postupu přes první kolo radovali Bengals v roce 1990!

Na druhé straně hřiště pochvala Las Vegas Raiders, že se dostali tak daleko navzdory mnoha problémům mimo hřiště, které měli. Od ostudných e-mailů Jona Grudena přes nehodu Henryho Ruggse až po psychické problémy Solomona Thomase. Pro tento tým to byla těžká sezóna, ale rozhodně se jim podařilo projít jimi s co největší grácií.