19. 4. 2024

Bída v Montrealu? Tohle tam 100 let nepamatují!

Forward Jeff Skinner na sebe upozornil v NHL čtyřmi góly a asistencí při vítězství hokejistů Buffala 5:3 na ledě Montrealu. Devětadvacetiletý Kanaďan tak ještě více podtrhl krizi Canadiens, kteří prohráli desátý zápas v řadě, což se jim stalo poprvé od roku 1926. Naopak Buffalo uspělo po třech porážkách.

Na střídačce Montrealu prohrál i třetí duel bývalý hvězdný útočník Martin St. Louis, který v týdnu vystřídal odvolaného kouče Dominiquea Ducharmea.

Skinner otevřel skóre ve 4. minutě a v polovině zápasu poslal hosty do vedení 2:1. Domácí pak vývoj zápasu otočili, ale po Skinnerově asistenci v závěru druhé třetiny vyrovnal na 3:3 Tage Thompson.

I závěrečná část patřila Skinnerovi, který po přihrávkách Alexe Tucha přidal další dvě branky. Byl to jeho první čtyřgólový zápas v NHL, hattrick se mu povedlo dát po více než třech letech.