26. 4. 2024

Baník si doma poradil s Bohemians, Sparta vyhrála potřetí v řadě!

Fotbalisté třetí Sparty zakončili podzimní část prvoligové sezony výhrou 1:0 nad Českými Budějovicemi. Ostrava v 16. kole na svém hřišti porazila Bohemians 1905 4:1.

Sparťané díky gólu Lukáše Haraslína z 12. minuty vyhráli v nejvyšší soutěži potřetí za sebou a opět bez inkasované branky.

Domácí favorité v husté mlze řadu dalších šancí neproměnili, i když posledních 20 minut hráli přesilovku po vyloučení Patrika Čavoše.

Svěřenci dánského kouče Briana Priskeho ztrácejí na vedoucího obhájce titulu z Plzně šest bodů a na městského rivala Slavii dva. Oba soupeři však sehráli o zápas méně.

Jihočeši prohráli třetí z posledních čtyř ligových duelů a klesli na 13. místo neúplné tabulky. Pod dočasnými trenéry Jiřím Lerchem a Jiřím Kladrubským, který za Spartu hrál, českobudějovické mužstvo nenavázalo na triumf 3:2 proti Brnu z minulého kola.

Už v úvodním dějství se za Ostravu trefili Daniel Tetour z penalty a Srdjan Plavšič. Bohemians po hodině hry snížili na 2:1 zásluhou přímého kopu střídajícího Jana Kovaříka. Mezi 73. a 80. minutou vstřelil dvě branky Ladislav Almási.

Baník zdolal „Klokany“ podeváté z posledních 11 ligových utkání. Pražané si připsali teprve druhou venkovní prohru v sezoně nejvyšší soutěže a propadli se na šestou příčku. Ostravané pod trenérem Pavlem Hapalem vyhráli i třetí domácí zápas a polepšili si na devátou pozici.

Teplice poslal do vedení v šesté minutě Filip Žák, chvíli nato srovnal Jan Mikula. Duel na Stínadlech rozhodl v 61. minutě záložník Jakub Urbanec.

Utkání bylo kvůli husté mlze po změně stran na chvíli přerušeno a většina druhého poločasu se hrála bez videorozhodčího. „Skláři“ vyhráli třetí z posledních čtyř domácích zápasů a posunuli se na 12. místo. Osmý Slovan venku prohrál počtvrté v řadě.

Jablonci zařídil vedoucí gól v 18. minutě Pavel Šulc, ale jeho spoluhráč David Heidenreich byl ve ve 42. minutě vyloučen. Ještě do přestávky odpověděl Tomáš Ladra.

V 74. minutě se srovnal i počet hráčů na hřišti, když červenou kartu dostal mladoboleslavský David Šimek. Tři minuty před koncem rozhodl bývalý jablonecký hráč Vojtěch Kubista. Hosté vystoupali na pátou pozici, Severočeši klesli na 14. místo.

Statistika sobotních zápasů 16. ligového kola:

Baník Ostrava – Bohemians Praha 1905 4:1 (2:0)

Branky: 73. a 80. Almási, 9. Tetour z pen., 35. Plavšič – 63. Kovařík. Rozhodčí: Křepský – Podaný, Dohnálek – Zelinka (video). ŽK: Kaloč – Bačkovský, Prekop, Kovařík, Beran. Diváci: 7556.

FK Jablonec – FK Mladá Boleslav 1:2 (1:1)

Branky: 18. Šulc – 45. Ladra, 87. Kubista. Rozhodčí: Machálek – Hájek, Antoníček – Batík (video). ŽK: Surzyn, Jovovič – Šimek, Pech, Mareček, Matějovský. ČK: 42. Heidenreich – 74. Šimek. Diváci: 1801.

FK Teplice – Slovan Liberec 2:1 (1:1)

Branky: 6. Žák, 61. Urbanec – 18. Mikula. Rozhodčí: Hocek – Pečenka, Slavíček – Petřík (video). ŽK: Gning – Mikula. Diváci: 2022.

Sparta Praha – Dynamo České Budějovice 1:0 (1:0)

Branka: 12. Haraslín. Rozhodčí: Starý – Nádvorník, Vodrážka – Kocourek (video). ŽK: Zelený – Čmelík, Havel, Skovajsa. ČK: 71. Čavoš (Č. Budějovice). Diváci: 13.269.