20. 4. 2024

Poslední Pardubice obraly o bod vedoucí Plzeň, Slavia loupila ve Zlíně!

Fotbalisté posledních Pardubic v utkání 16. kola první ligy nečekaně remizovali s Plzní 1:1. Největší rival z pražské Slavie naopak veze tři body ze Zlína.

Oba góly v souboji Pardubic s Plzní padly ve druhé půli.

Domácí v 57. minutě poslal do vedení Pavel Černý, čtvrt hodiny před koncem srovnal Milan Havel.

Východočechy několikrát podržel Jakub Markovič, kterému pomohlo i břevno po akrobatické střele Jhona Mosquery.

Viktoria nevyhrála druhý z posledních tří ligových zápasů.

Pardubičtí v pražském Ďolíčku získali sedm z celkových 10 bodů v sezoně.

Zároveň se poměrně stylově rozloučili s azylem na stadionu Bohemians 1905, od jarní části se vrátí na zrekonstruovaný Letní stadion.

Slávisté na zlínské Letné vstřelili v úvodních pěti minutách dva góly, o které se postarali Ondřej Lingr s Davidem Douděrou.

Ve 28. minutě přidal další branku favoritů Peter Olayinka a krátce po pauze se trefil znovu Lingr.

Hosté potvrdili suverénně nejlepší ligovou ofenzivu a v 16 kolech nastříleli 51 branek.

Vršovický tým v nejvyšší soutěži zvítězil popáté za sebou a Zlín v lize porazil poosmé v řadě. „Ševci“ vyhráli v jediném z posledních deseti kol a na předposledním místě tabulky mají už pouze dvoubodový náskok na Pardubice.

Skóre v Brně otevřel v osmé minutě olomoucký Ondřej Zmrzlý, vyrovnal nejlepší střelec soutěže Jakub Řezníček svým 11. gólem v sezoně.

Těsně před pauzou poslal Hanáky do vedení Radim Breite. Po hodině hry odpověděl střídající Ondřej Pachlopník, ale o výhře Sigmy rozhodl v 78. minutě Jan Navrátil.

Olomouc částečně oplatila Zbrojovce srpnovou porážku 0:2 z vlastního stadionu. Brněnský nováček nebodoval potřetí za sebou a propadl se na 11. příčku.

Fotbalisté Hradce Králové ve svém domácím azylu v Mladé Boleslavi vedli od 27. minuty brankou Matěje Ryneše.

Krátce po změně stran srovnal Marek Havlík a v 69. minutě Ondřej Mihálik zařídil Slovácku vítězný obrat z penalty.

Východočeši nebodovali potřetí za sebou. Tým z Uherského Hradiště neprohrál s Hradcem v šestém soutěžním duelu po sobě a přezimuje na osmé pozici.

Statistika nedělních zápasů 16. ligového kola:

FK Pardubice – Viktoria Plzeň 1:1 (0:0)

Branky: 57. Černý – 76. Havel. Rozhodčí: Nehasil – M. Vlček, Váňa – Hocek (video). ŽK: Janošek, Chlumecký – Hejda. Diváci: 1469.

Zbrojovka Brno – Sigma Olomouc 2:3 (1:2)

Branky: 34. Řezníček, 65. Pachlopník – 9. Zmrzlý, 45. Breite, 78. Navrátil. Rozhodčí: Černý – Paták, Horák – Kocourek (video). ŽK: Souček, Alli – Chvátal, Breite, Spáčil. Diváci: 4618.

FC Hradec Králové – 1. FC Slovácko 1:2 (1:0)

Branky: 27. Ryneš – 52. Havlík, 69. Mihálik z pen. Rozhodčí: Petřík – Hrabovský, Machač – Szikszay (video). ŽK: Smrž – Mihálik, Kalabiška, Vecheta, Tomič. Diváci: 965.

Trinity Zlín – Slavia Praha 0:4 (0:3)

Branky: 2. a 56. Lingr, 5. Douděra, 28. Olayinka. Rozhodčí: Zelinka – Caletka, Líkař – Machálek (video). ŽK: J. Kolář – Kačaraba, Santos. Diváci: 4688.