28. 5. 2024

Angličtí manažeři volají po návratu starého pravidla. Bude témou dne?

Zdroj: Depositphotos

Manažeři anglických fotbalových klubů volají po opětovném zavedení možnosti pěti střídání v Premier League. Důvodem je zvyšující se počet zraněných hráčů a náročný program mužstev. K iniciativě se připojili Jürgen Klopp, Pep Guardiola, Ole Gunnar Solskjaer i Frank Lampard.

V závěru předchozí sezóny mohli týmy po restartu soutěže střídat pětkrát a mít na lavičce devíti náhradníků.

Od začátku nové sezóny se však vše vrátilo do starých kolejí a počet zranění v lize se přibližně zdvojnásobil oproti stejné fázi sezóny loni.

„To není o jednom klubu. V Německu, Španělsku, všude v Evropě umožňují vystřídat pěti hráčů, aby ochránili hráčů, ne jeden tým. Doufám, že Premier League opět zváží změnu pravidel a zareaguje na pandemickou situaci,“ prohlásil trenér Pep Guardiola, jehož Manchester City musí aktuální hrát bez Sergia Aguera, či Gabriela Jesuse.

Úřadující mistr FC Liverpool musí řešit absence Virgila van Dijk, či Fabinha. „Mělo by to být tématem dne. Richard Masters nebude dobrým lídrem, pokud se mu to nepodaří prosadit,“ řekl kouč Liverpoolu Jürgen Klopp, který se zároveň postěžoval na výkonného ředitele Premier League. Zprávu přinesla agentura DPA.