21. 5. 2024

Analýza zápasu Švédsko – Slovensko: Sehrají Slováci s favoritem vyrovnaný zápas?

Hned druhý den po úvodním duelu s Finskem se slovenská hokejová reprezentace utká s dalším skandinávským favoritem, Švédskem.

Švédové mají nejlepší obrannou kvalitu

Švédové mají rozhodně co zlepšovat, vždyť loňské mistrovství světa pro ně bylo katastrofou, když se jim nepodařilo postoupit do čtvrtfinále. Největší síla výběru složeného z hráčů z KHL, švédské a švýcarské ligy je jednoznačně v zadních řadách.

Brankářskou jedničkou je Lars Johansson, který dlouhodobě patří k nejlepším hráčům a dominuje brankářským statistikám v KHL. Kvalitní jsou však i další dva brankáři z KHL. Všem členům obrany je mezi 27 a 31 lety a jsou to především ofenzivní a konstruktivní hokejisté.

Henrik Tömmernes je druhým nejproduktivnějším hráčem švýcarské ligy, Jonathan Pudas dominuje produktivitě obránců ve švédské lize a Linus Hultsröm si vede dobře v KHL.

Tři koruny nemají v útoku žádné vyhlášené kanonýry, ale i tak je tato část týmu velmi silná a obecně poměrně univerzální. Mezi lídry útoku patří Marcus Krüger, Mathias Bromé, Lucas Wallmark a Joakim Nordstrom. Při své premiéře na turnaji Švédové porazili Lotyše těsně 3:2, přičemž jejich soupeř nebyl daleko od vyrovnání v závěru.

Slováci nedokázali porazit Finy

Z dvojice slovenských brankářů Branislav Konrád – Patrik Rybár dostal první jmenovaný šanci v úvodním utkání proti Finsku. Ve střetnutí s výběrem země tisíce jezer náš tým jasně přehrál 2:6, když doplatil především na vlastní chyby.

Slováci paradoxně přestříleli soupeře 33:30, ale většina jejich střel nevedla k výraznějšímu ohrožení branky a nevyužili ani několik přesilových her. Naopak Finové hráli rychle, jednoduše a účelně.

Oba naše góly vstřelil teprve sedmnáctiletý Juraj Slafkovský, který se tak stal nejmladším střelcem tohoto typu turnaje od roku 1984. Přestože největší kvalita slovenského týmu by měla spočívat v obraně, zejména ta v tomto zápase nefungovala dobře.

Predikce

Přestože se Slovákům dlouho nedařilo Švédy porazit, často s nimi hráli vyrovnané a velmi dobré duely a dá se říci, že jim tento favorit docela sedí. Například loni na mistrovství světa prohráli 1:3.

V posledních čtyřech zápasech na mistrovství světa jsme se Švédy nikdy neprohráli o více než dvě branky. Třem korunám bychom odolali i nyní. Zvolíme sázku na dvojku s handicapem 0:1,5, která zahrnuje všechny body získané naším týmem, ale také jeho prohru o jeden gól. Kurz je však stále použitelný s handicapem 0:2,5.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)