23. 4. 2024

Analýza zápasu Anaheim – Tampa Bay: Lightning budou bodovat naplno

Anaheim, který se po euforii z posledních dvou měsíců loňského roku nenachází v dobrém rozpoložení, se doma utká s obhájcem Stanley Cupu Tampou Bay. Kačeři se pokusí přerušit sérii čtyř porážek, ale proti jednomu z nejlepších týmů v lize to bude těžké.

ANAHEIM SE PROPADÁ POŘADÍM

Anaheim má kolísavou výkonnost. V průběhu listopadu a první poloviny prosince dosáhla velmi dobrých výsledků, které byly příjemným překvapením. Pak ale forma mezi nejslabšími týmy soutěže opět poklesla.

V současné době je na sedmém místě Západní konference, ale má odehráno nejvíce zápasů v NHL a některé týmy ze Západu mají až sedm zápasů k dobru.

„Kačeři neskórovali ve čtyřech zápasech v řadě a v posledních dvou. Z předchozích jedenácti střetnutí vyhráli pouze dvě.

Navíc je v současné době trápí poměrně široký kádr, v němž chybí asi deset hráčů, včetně několika opor, jako jsou Troy Terry, Sonny Milano, Cam Fowler (u posledních dvou je start sporný) a další.

TAMPA BAY JEDNÍM Z NEJLEPŠÍCH TÝMŮ NHL

Tampa Bay si po celou sezónu udržuje víceméně stabilní formu a patří k nejlepším týmům NHL. Čtyřikrát zvítězil v základní hrací době a vyhrál šest z předchozích sedmi zápasů (všechny po 60 minutách). „Lightning mají kvalitu na všech pozicích, ale jejich největší silou je ofenziva.

Po dlouhodobém zranění se do sestavy vrátil hvězdný Nikita Kučerov a v devíti zápasech zaznamenal 15 bodů (5+10). Lightning odehráli poslední zápas v Los Angeles pouze se čtyřmi obránci, chyběli Erik Černák, Jan Rutta a Zach Bogosian. Dva posledně jmenovaní budou chybět i dnes, Erik Černák je nejistý, stejně jako útočník Ondřej Palát.

CO DOPORUČUJEME TIPOVAT?

ANAHEIM – TAMPA BAY 2

Počet gólů Tampa Bay nad 3,5

Anaheim se nachází v krizi a navíc je silně oslaben. Oba týmy mají po šedesáti minutách hodně remíz, ale Tampa Bay by i při výše zmíněných absencích v zadních řadách měla vyhrát v základní hrací době a vstřelit minimálně čtyři góly.