26. 5. 2024

Analýza Wolverhampton vs Leeds: Potvrdí domácí Vlci formu?

Série tří proher je zapomenuta. Wolverhampton skvěle zareagoval, vyhrál dvakrát po sobě s čistým kontem a jeho naděje na účast v evropských pohárech zase ožila.

Dvě čistá konta jen potvrzují letošní sílu Wolves, kteří inkasovali dosud jen 23 branek (pět z nich během smolné třízápasové série), což představuje čtvrtý nejlepší výkon v lize.

Na domácí půdě by to ale chtělo přidat střelecky, 14 vstřelených gólů patří totiž k nejnižším číslům v Premier League, méně branek slavily na svých stadionech jen tým Brightonu, Burnley a Norwiche. Wolves to ale stačí, svou hru nemění a stačit to může i tentokrát.

Leedsu totiž v posledních třech vzájemných měřeních sil v PL dali pokaždé jen jeden gól, přesto se pyšní výbornou bilancí dvou výher a jedné remízy.

Hosté míří na Molineux povzbuzeni první výhrou pod novým koučem Marschem, kterou vybojovali až v samotném závěru nastaveného času v souboji s Norwichem (2:1).

Důležité je, že Leeds přerušil sérii šesti ligových proher v řadě a poprvé od poloviny ledna naplno bodoval. Jeho fanoušci se tak mohli pořádně nadechnout, pásmo sestupu zase vypadá o něco dál.

Na dobře bránící Wolverhampton bude ale potřeba ještě lepší výkon, není však jisté, že současný Leeds je něčeho takového schopen.

Zdroj: ifortuna.cz