Analýza St.Etienne vs Troyes: Domácí unikají sestupu, udělají další krok?

Zdroj: Depositphotos

St. Etienne po veledůležitém vítězství nad Métami (1:0) bodovalo minulé kolo také na hřišti obhájce titulu z minulé sezony – s Lille se Duprazova družina rozešla bez branek.

„Les Verts“ tak bodovali v šesti z posledních sedmi ligových zápasů (s výjimkou utkání v Paříži), díky čemuž mají momentálně tříbodový náskok na předposlední Méty , a tedy na jednu z příček znamenající přímý sestup.

Čtrnácté až osmnácté místo, na němž se St. Etienne nachází, dělí rovněž tři body, takže bitva o záchranu v posledních deseti kolech bude více než zajímavá.

Bojů o existenci v nejvyšší soutěži se účastní rovněž Troyes, které do předehrávky devětadvacátého kola vstupuje podpořené dvěma výhrami ze dvou předešlých kol proti Bordeaux (0:2) a posledně také s Nantes (1:0).

Právě vítězství z minulého týdne nad Nantes bylo ze strany nováčka dosti překvapující. Svěřenci Bruna Irlese v utkání hráli skvěle směrem dozadu a soupeře pustili k jediné střele do prostoru branky, což je při aktuální formě Nantes úctyhodné.

Jediný a také rozhodující gól utkání si připsal za Troyes Ike Ugbo, odchovanec Chelsea, který se prosadil podruhé od svého zimního příchodu na hostování z belgického Genku a stal se tak pro kouče Irlese volbou číslo jedna na hrot útoku.

Poslední kola obou celků nebyla na šance a ani na branky příliš bohatá – St. Etienne ani Troyes v předešlých dvou ligových zápasech ani jednou neinkasovali a z toho důvodu volím under 2.5 gólů, který byl k vidění i v prvním letošním vzájemném zápase hraném v listopadu, kdy St. Etienne vyhrálo na půdě Troyes 1:0.

Jak už jsem uvedl, zápas by neměl být na branky příliš bohatý, ale pokud bych si měl vsadit vítěze, tak bych zvolil domácí v kombinaci s již zmiňovaným nižším počtem gólů.

Zdroj: ifortuna