26. 5. 2024

Analýza Vítkovice vs Motor České Budějovice

Ostravané jsou aktuálně na 8. místě, závěr základní části není z jejich strany ideální, vyhráli pouze jedno z posledních čtyř duelů, v úterý prohráli s Kladnem 3:4pp.

Vítkovice měly utkání dlouho pod kontrolou, dvakrát se trefil Petr Fridrich, další branku na 3:2 přidal Jan Hruška. Ridera ovšem o vedení přišla dvě minuty před koncem a z Chomutova si odvezla pouze jeden bod.

To bude chtít napravit doma s Českými Budějovicemi, což nebude vůbec jednoduchý úkol, Motor v roce 2022 patří k nejlepším týmům, naposledy rozsekal Pardubice 7:1.

Obránce Petr Šenkeřík prožil skvělý večer a připsal si hned čtyři asistence, dvakrát nahrával také druhý nejproduktivnější hráč soutěže Lukáš Pech, jeho parťáci z první formace zapsali rovněž dva body, Jiří Ondráček 2+0 a Jindřich Abdul 1+1.

Jihočeši si tedy hladce poradili s velmi silným mančaftem a to jim chyběl veterán Milan Gulaš. I bez něho hosté dokáží naprosto dominovat, proti Vítkovicím jsou favoritem, domácí také budou bez několika hráčů (Krenželok, Bukarts, Kalus, Lindberg) a to by mohlo Budějovicím hodně pomoct.