21. 5. 2024

Analýza Karlovy Vary vs Sparta: Využijí Pražané mizerné formy Energie?

Energie těsně před koncem základní části neprožívá nejlepší období, prohrála čtyři z posledních pěti zápasů a je na 13. místě.

Naposledy Západočeši nestačili na Mladou Boleslav 2:3, skóroval Rachůnek a Plutnar, boleslavský Oscar Flynn si ovšem vzal poslední slovo a rozhodl necelé tři minuty před koncem.

Gólmanovi Štěpánovi Lukešovi se zatím v karlovarských barvách vůbec nedaří, z osmi zápasu má dvě výhry, úspěšnost zákroků 88.67%, průměr 3.68 obdržených branek na utkání.

Domácí se ještě pokusí dostat do předkola play off a obrat o body pražskou Spartu, té patří 3. příčka a aktuálně má čtyřzápasovou sérii výher. Celek z metropole si dokázal naposledy poradit se Zlínem 3:2, to byl poměrně těsný výsledek, Beranům odešli další klíčoví hráči a už jim o moc nešlo.

Tři body ale putovali do Prahy, skóre otevřel Tomáš Šmerha, tomu se v posledních duelech velmi daří. Dále se prosadil kapitán Michal Řepík a rozhodující branku vstřelil z přesilovky Martin Jandus. Hosté jsou tedy v dobré pozici a možná se i vyhnou předkolu, bude to ovšem napínavé až do konce, rozdíl mezi třetí Spartou a šestým Motorem jsou pouhé dva body.

Favoritem utkání je sice celek z hlavního města, ale bude se muset obejít bez několika opor (Matuškin, Tomášek, Stolyarov, Pavelka, Kaše). Domácím bude chybět nejspíše pouze Havlín s Redlichem, a tak by Vary mohly urvat min. 1 bod.