Analýza Třinec vs Motor Č.Budějovice: Začnou obhájci trofeje vítězně?

Oceláři začnou další sezonu opět jako obhájci titulu, budou útočit již na čtvrtý pohár v řadě. Zlatý hattrick dovršili ve finálové sérii proti Spartě poměrem 4:2 na zápasy.

Třinec byl ve finále lepší, hloubka kádru byla na jejich straně (Martin Bakoš přišel ze Soči a patřil mezi zdravé náhradníky, Ondřej Kacetl s Markem Mazancem se oba v brankovišti vystřídali a předvedli skvělé výkony).

Václav Varaďa po sezoně skončil jako hlavní kouč Ocelářů, čtyřikrát je dostal finále, ve kterém tedy zvítězili třikrát.

Jeho nástupcem je Zdeněk Moták, který působil u Olomouce.

Bude muset počítat s trochu více obměněným kádrem, v obraně bude hodně chybět Tomáš Kundrátek s Davidem Musilem, tuhle díru se pokusí zalepit vítěz stanley cupu s Washingtonem z roku 2018 Jakub Jeřábek a Lotyš Karlis Čukste.

V útočných řadách domácí přišli o bratry Kovařčíky a Davida Kofroně, nahradit je přišel držitel stříbrné medaile MS a bronzové z olympiády Libor Hudáček a Daniel Voženílek, který se pokusí uspět proti svému bývalému klubu z Českých Budějovic.

Ty se dostaly minulý ročník až do semifinále, kde podlehly pražské Spartě 1:4 na zápasy, nakonec tak braly bronzovou medaili.

Svůj velký podíl na tomto úspěchu měli veteráni Lukáš Pech a Milan Gulaš, i nadále s nimi v týmu počítají. Naopak mužstvo opustí Jindřich Abdul, Jiří Ondráček, Martin Beránek a beci David Štich a Janem Pickáčkem.

Mezi největší posily patří Martins Dzierkals a Zdeněk Doležal, dále přichází Filip Přikryl, Jakub Strnad, Lukáš Doudera, Vojtěch Tomeček, Lukáš Vopelka a Mikuláš Hovorka.

V přípravě si Jihočeši vedli průměrně (4 výhry, 5 proher), na druhou stranu ne vždy hráli v plné sestavě.

Domácí mužstvo mělo o něco ostřejší přípravu v lize mistrů s britským Belfastem a švédskou Skellefteou, Slezané sice vyhráli pouze jedno utkání ze čtyř, i tak to jsou pro ně cenné zkušenosti navíc.

Parta Zdeňka Motáka má na soupisce větší kvalitu než Motor a připíše si první tři body.

Instagram did not return a 200.