Analýza 1 FC Köln vs Slovácko: Jak si Svědíkova družina povede z Německu?

Slovácko remizovalo na úvod Konferenční ligy doma s Partizanem a svěřenci kouče Svědíka naplno pocítili, co to je hrát na mezinárodní úrovni.

Do utkání vstoupili skvěle, vedli 2:0 a soupeř obdržel červenou kartu.

Hosté se ale nevzdali ukázali svou sílu a zápas otočili.

Klub z Uherského Hradiště se ale nesesypal, v závěrečné desetiminutovce dokázal vyrovnat na konečných 3:3.

To jsou nesmírně cenné zkušenosti, které se budou hráčům do budoucnosti hodit. Tentokrát český zástupce narazí na ještě silnější kalibr, bude hrát venku, navíc na půdě bundesligového Kölnu.

Německu klub v prvním utkání remizoval s francouzským Nice (1:1), a tak jde do utkání s jasným cílem zvítězit.

Kvalita domácího celku a finanční možnosti klubu jsou jinde.

Mužstvo je na tom dobře běžecky i soubojově, čímž by mělo otupit podobné zbraně Slovácka.

Köln je ale na vyšší technické úrovni v rámci jednotlivců, branku v podání domácího celku může vsítit prakticky kdokoliv.

Köln začne před domácím publikem útočit od úvodních minut a už v prvním poločase půjde do vedení, defenzivy Slovácka totiž v posledních týdnech zaostává, čisté konto neudržela už pětkrát po sobě.

Domácí zvítězí, ve vedení budou už po 45 minutách hry.