28. 5. 2024

Analýza Tottenham – Everton: Bude opět plichta?

Překvapivá prohra v Burnley (0:1) byla napravena, Tottenham porazil Leeds 4:0 a dál je ve hře o evropské poháry. Tottenham potřebuje překvapivě napravit i své předchozí domácí výkony, na začátku února zde totiž dvakrát prohrál a od té doby nastoupil třikrát venku.

V soubojích s týmy ze druhé poloviny tabulky jsou ale Spurs letos stoprocentní, všech šest jich vyhráli a inkasovali pouze dva góly. Tottenham vyhrál i šest z osmi domácích duelů, ve kterých se prosadil jako první (6-1-1).

Everton je na tom opačně, venku inkasoval jako první v devíti ze 12 vystoupení a sedm jich také prohrál (0-2-7). Letošní sezóna mu nevychází a mnoho na tom nezměnilo ani angažování nového trenéra Franka Lamparda.

Toffees minule sice zdatně vzdorovali Manchesteru City, ale nakonec z toho byla další prohra (0:1) a Everton bude mít co dělat, aby skutečně nesestoupil.

Mírnou nadějí mu může být skutečnost, že poslední tři vzájemné duely skončily po základní hrací době nerozhodně a bod by se ze hřiště těžkého protivníka nesmírně hodil.

Zdroj: ifortuna