28. 5. 2024

Analýza Bilbao – Levante: Vzepřou se hosté osudu?

Levante, které dlouhé měsíce dřepí na dně ligové tabulky, jako by se ještě pokoušelo vzepřít svému osudu. Bodovalo třikrát v řadě (Atlético 1:0, Celta 1:1, Elche 3:0) a trochu přiživilo své už dost skomírající naděje na záchranu.

Na první nesestupovou příčku ale valencijský klub stále ztrácí sedm bodů, a tak je otázkou, jestli zlepšení formy nepřišlo už příliš pozdě.

Po pondělní dohrávce 27. kola v Bilbau můžeme být o kousek blíž k poznání odpovědi. Athletic je sice osmý a podle kurzů je považován za jasného favorita, ale Levante bude posilněné třemi po sobě jdoucími obodovanými zápasy a výhodou pro něj může být i pocit, že už vlastně nemá co ztratit.

Baskové mají navíc za sebou dost nepovedený týden – v Barceloně prohráli rozdílem třídy (0:4) a ve středu zůstali po prohře 0:1 ve Valencii před branami finále Copa del Rey (první semifinále 1:1).

Myslím, že i druhý valencijský (zatím ještě) prvoligový klub teď může Athletic potrápit. Čtyři předešlé vzájemné duely skončily v základní hrací době nerozhodně. Vyrovnaný souboj očekávám i v pondělí. Vsadím na remízu ve dvojité šanci.

Zdroj: ifortuna