15. 6. 2024

Analýza Teplice vs Viktoria Plzeň: Jak začnou obhájci titulu?

Severočeši se na jaře zachránili s odřenými zády a na výrazný tabulkový posun to nevypadá ani letos. Teplice opustila osa týmu, kterou se nepodařilo nahradit.

Tijani (Plzeň) byl klíčový stoper, Fortelný (Sparta) tvořil hru a podílel se na produktivitě, Sejk (Jablonec) dával góly.

Příprava Teplic tomu odpovídala, z posledních pěti utkání mužstvo čtyřikrát prohrálo, včetně duelu s druholigovou Duklou (1:4).

Kouč Jarošík byl jako hráč skvělý, ale jako trenér se stále učí a je to vidět. Mistrovská Plzeň je oproti tomu v pohodě, tým splnil první cíl v sezóně, když vyřadil v kvalifikaci o Ligu mistrů Helsinky, a má tak jistou účast v evropských pohárech i na podzim.

Sestava se patrně trochu protočí, v základu se může objevit třeba Kliment. Úřadující mistr každopádně nabídne velkou kvalitu, hráči, kteří tolik nehrají, budou mít motivaci se ukázat.

Viktorka porazila Teplice v posledních pěti vzájemných duelech, čtyřikrát výsledek 1:0 narušil jen debakl 7:0.

Také tentokrát se očekává dvojka, gólman Staněk by si mohl navíc připsat první nulu v sezóně, vloni byl ve sbírání čistých kont suverénně nejlepší (14).

Zdroj: Fortuna