30. 11. 2023

Analýza Spezia vs Cagliari: Vyválčí domácí záchranářské body?

Svěřenci Thiaga Motty se sice snažili, ale body ze hřiště Juventusu nepřivezli. Spezia prohrála počtvrté v řadě a je nejvyšší čas, aby zase bodovala. Na záchranu má stále ještě náskok čtyř bodů, nicméně její sestupné výkony nevěstí nic dobrého, a Benátky mají navíc zápas na půdě poslední Salernitany k dobru.

Po úspěšném přelomu roku tak přišlo velké vystřízlivění, které může v případě, že se někdo dole chytne, skončit i sestupem.

Rychle zpátky na zem se ale vrátili také fotbalisté Cagliari, kteří po úspěšném období pěti střetnutí bez prohry (2 výhry, 3 remízy) padli v sobotu večer poměrně snadno s Laziem (0:3).

Cíl kouče Mazzarriho ale zůstává stejný – záchrana. Sardové měli štěstí v tom, že jejich přímý konkurenti nepředvedli nic zázračného, Benátky rovněž prohrály, Janov remizoval, a na jejich pozici v tabulce se tak nic nezměnilo.

Úspěch v přístavním ligurském městě bude ale pro další vývoj ve spodní části tabulky zcela klíčový a formu mají rozhodně lepší hosté. V Serii A ale ještě nikdy Spezii neporazili (0-2-1).