Analýza Sparta vs Ostrava: Zlomí Letenští remízové prokletí nad tápajícím Baníkem?

Mizérie Sparty pokračuje. Čtvrtá remíza v řadě (2:2 v Teplicích) je na ambiciózní klub málo, fanoušci jsou opět ve stavu nepříčetnosti.

V posledním kole si Pražané nechali utéct výhru mezi prsty, když ztratili v Teplicích dvoubrankové vedení (0:2).

Potřetí v řadě vyhořel Zelený, který se tentokrát podepsal pod obě branky.

Při prvním gólu v situaci 3 na 3 nehlídal nikoho, což je u stoperu trestuhodné, při druhé brance mohl zachránit hrubku dvojice Kovář – Höjer, když nezatáhl za záchranou brzdu.

Gnigueho mohl před vápnem takticky faulovat, ale soupeře vůbec nezachytil. Neperspektivní hráč (29 let) tak ukazuje další sparťanský přestupový omyl a jeden z důvodů, proč hrál Jablonce vloni o záchranu.

Od Priskeho má bohužel Zelený důvěru, a patrně bude nastupovat i dál, přestože na lavičce je talentovaný Vitík, který odehrál skvělé jaro a potřeboval by se dál fotbalově vyvíjet.

Sparta má novou brankářskou jedničku, kterou je rezervní gólman Manchesteru United, Matěj Kovář, a na rozdíl od Holce se nebojí vybíhat.

Rovněž v malém vápně dominuje a chodí si výborně pro centry, zdobí jej i hra nohama. Souhra se spoluhráči ale přeci jen chvilku potrvá.

Sparta navíc měla v úvodu soutěže lehký los, když nepotkala ani jednoho protivníka z první šestky loňského ročníku.

To se nyní mění a na Letnou přijede ostravský Baník. Hosté jsou z kvinteta silných (Plzeň, Slavia, Slovácko, Hradec, Baník) letos nejslabší, nicméně proti Spartě mají vždy obrovskou motivaci, kterou umocňuje historická rivalita obou měst a klubů.

Na lavičce Baníku je navíc Pavel Vrba, tedy trenér, který v minulém roce vedl právě klub z Letné. Hosté se v minulém kole ale přeci jen vzchopili, když porazili slabé Pardubice (3:0), tlak z mužstva tak přeci jen spadl.

Kádr navíc doplnili Plavšič a Cadu, zejména pro prvně jmenovaného bude návrat na Letnou prestižní.

Ostrava letos potvrzuje, že směrem dopředu se mužstvu relativně daří, a do stále průchodné sparťanské defenzivy (nefunguje pozice 6) se gólově prosadí.

Už čtyřikrát se ve vzájemných duelech trefily oba celky (3:2, 2:1, 2:2, 3:1), což bude platit i v sobotu.

Instagram did not return a 200.