15. 7. 2024

Analýza Sparta vs Č. Budějovice: Kdo postoupí do finále MOL Cupu?

Zdroj: Depositphotos

Sparta si může dál snít o „double“ v letošní sezóně. V lize se přetahuje o titul se Slavií, v poháru zbývají Letenským udělat dva kroky.

Na tým z hlavního města se při losu usmálo štěstí, Pražané mají výhodu domácího prostředí, soupeřem navíc budou Jihočeši, patrně nejslabší tým ze zbývající čtveřice, alespoň podle tabulkového postavení ve F:L.

Hosté o víkendu utržili těžkou prohru na půdě do té doby posledního Zlína (1:5), když doplatili na nedisciplinovanost Havla, který se nechal vyloučit už v první minutě.

Mužstvo tak ztratilo spoustu sil, stejně tak Havel si pár soutěžních zápasů odpočine. Sparta naopak o víkendu zaknihovala osmou ligovou výhru v řadě a tým je v dobrém rozpoložení.

Kouč Priske se pokusí zátěž na hráče trošku „rozpustit“, proti Brnu nedohrál třeba Haraslín, který měl nepříjemně nateklý kotník.

V základní sestavě tak lze očekávat dílčí změny (ale ne moc, Možná bude odpočívat Krejčí), což se promítne i do souhry, kde budou chybět některé automatismy.

Sparta má v domácím prostředí každopádně sebevědomí i velkou podporu fanoušků, do hlediště Epet Areny se ke všemu vrátil kotel, který je vždy hodně slyšet a mužstvu dodává energii navíc.

Budějovice mají navíc ze Sparty dílčí komplex, už pětkrát po sobě nedokázaly proti týmu z hlavního města skórovat. Sparta ve středu zvítězí, ale pokud to půjde, bude chtít pošetřit i síly, v zápase tak padnou maximálně čtyři branky.