22. 2. 2024

Analýza Sparta Praha vs Baník Ostrava: Z Letné se letos body nevozí!

Spartu čeká po reprezentační přestávce vyhrocený duel s Baníkem. Mezi oběma kluby panuje velká rivalita, což se vždy přenáší z hlediště i na hřiště. Sparta bude mít každopádně výhodu domácího prostředí a na Letné si umí v probíhajícím ročníku FORTUNA:LIGY poradit s kýmkoliv.

Před svými fanoušky se mužstvu daří v koncovce, tým se gólově prosadil v každém utkání na domácí půdě. Baník navíc nemá na Letnou příliš příjemné vzpomínky, v Praze prohrál už osmkrát v řadě!

Pro družina kouče Vrby hovoří rovněž aktuální forma, Sparta získala v posledních třech kolech 7 bodů, Pardubicím i Boleslavi nasázela tři branky.

Baník oproti tomu ve stejném období uhrál jen dva body, před pauzou tým utrpěl šokující porážku od poslední Karviné. Na cizích hřištích je Baník spíš průměrný, mužstvu aktuálně nefunguje defenziva.

Ta sparťanská se naopak zlepšila, Vitík jasně ukazuje, jaký v něm má Sparta potenciál, devatenáctiletý stoper je skvělý ve vzduchu a nepostrádá tolik potřebný důraz. Oproti Čelůstkovi s Panákem je rychlejší, více soubojový a má obrovský potenciál se zlepšovat.

Navíc v něm proudí sparťanská krev, což je něco, co řadě hráčů domácího celku chybí. Svou šanci za pačesy chytl rovněž Heča, který nahradil v posledních duelech Holce a rozhodně nezklamal.

Na vzestupu defenzivy má podíl rovněž levý bek Höjer, který se vrátil po dlouhém zranění. Střeleckou fazónu si drží Čvančara, proti slabším soupeřům platí i Dočkalův přehled. Sparta přejede Baník v tempu i rychlostně, hosté mají šanci prakticky vzdorovat jen ze standardek.

Zdroj: ifortuna