Analýza České Budějovice vs Zlín: Uhájí Dynamo domácí půdu?

Jihočeši jsou letos týmem dvou tváří. Venku patří mezi nejslabší, když jako jediní na cizích hřištích nevyhráli, v domácím prostředí je ale celek schopný sbírat body pravidelně.

Bilance (8-2-3) je dokonce pátá nejlepší v rámci FORTUNA:LIGY, lépe si vedou už jen kluby z absolutní špičky. Proti Zlínu bude k dispozici Nizozemec van Buren, který nemohl do posledního duelu na Slavii zasáhnout (dohoda klubů).

Jeho přítomnost na hřišti týmu pomůže jak směrem dopředu, tak v rámci celkového důrazu mužstva. Zlín v posledním kole rozstřílel Pardubice (4:1), ale také oni mají sílu hlavně doma, venku to není žádná sláva.

Na cizích hřištích sice uhráli více bodů než Budějovice, ale dali všehovšudy devět branek, což respekt rozhodně nebudí. V produktivitě se chytla zimní posila Vukadinovič, ale to přeci jen není klasický útočník, který by dával branky pravidelně.

Zlín tak tentokrát přijde o sérii tří vítězství v řadě ze vzájemných duelů, naopak domácí by měli přidat devátou výhru na Střeleckém ostrově. Budějovice budou mít převahu na míči, prosadit se mohou i ze standardek, když Zlín je druhým nejčastěji faulujícím celkem v soutěži.