19. 4. 2024

Analýza Real Madrid vs Manchester City: Bude hrát roli „faktor“ Haaland?

Potřetí v historii se utkávají v semifinále Ligy mistrů dva fotbalový giganti a fanoušci se mají nač těšit. Když se oba soupeři ve stejné fázi soutěže střetli loni, viděli ve dvojzápase 11 branek!

Citizens vyhráli domácí thriller 4:3, v odvetě na stadionu Santiaga Bernabéua zvítězil Real v prodloužení 3:1.

Bílý balet vyřadil Manchster City také v semifinále 2016 a v obou ročnících pak slavil i celkový triumf, loni už v pořadí nedostižný 14.

To Citizens na vítězství v Lize šampionů stále čekají a už se z toho stává pomalu trauma, které zatím nedokázal vyléčit ani Pep Guardiola.

Španělský stratég vyhrál Ligu mistrů dvakrát, jenže jeho tým také šestkrát vypadl v semifinále.

Právě proto bohatí šejci koupili v létě norského démona Erlinga Haalanda, který má být posledním dílkem vítězné skládačky.

V Lize mistrů nastřílel zázračný kanonýr už 35 gólu, skóruje přitom každých 58 minut, což je pochopitelně rekord soutěže.

Díky jeho pětigólovému galapředstavení vyřadili Citizens v osmifinále Lipsko, Haaland se trefil také v obou čtvrtfinálových duelech proti Bayernu, který ve dvojutkání inkasoval čtyři branky.

Real vyřídil v play off dva anglické týmy, kterým nasypal 10 gólů, Liverpool i Chelsea však byly v době dvojutkání z formy.

To City míří k anglickému titulu a ještě ho čeká finále FA Cupu.

Real se po sobotním zisku třetí trofeje této sezony ve finále španělského poháru může soustředit už jen na obhajobu vítězství v Lize mistrů, v domácí lize Barcelonu nedostihne.

V prvním semifinále bude Madridu chybět distancovaný stoper Militao, což je citelná ztráta, útočný trojzubec Rodrygo, Benzema, Vinicius je ale kompletní a obranu hostů čekají perné chvilky.

Každopádně góly by měly padat na obou stranách.