27. 7. 2024

Analýza Plzeň vs Mladá Boleslav: Zapíše domácí Škodovka opět výhru?

Až prodloužení muselo rozetnout úvodní duel předkola v plzeňské Škoenergo aréně. V 70. minutě se trefil plzeňský obránce Čerešňák a Plzni zajistil v sérii první bod po vítězství 3:2.

Zároveň to bylo poprvé, kdy měli domácí brankově navrch. Mladá Boleslav dvakrát vedla, o hubený náskok ale rychle přišla, ve druhém případě dokonce po 28 vteřinách.

Do druhého utkání tak půjdou ve větší psychické pohodě domácí hráči. Bruslaři v prvním zápase dojeli na slabší produktivitu, která je provází celou sezonu.

V prodloužení nedali samostatný nájezd, nevyužili přesilovku. V základní části měla Boleslav třetí nejvyšší průměr střel na soupeřovu bránu (31,35), procentuální úspěšnost ale vůbec nejhorší (7,20).

Včera Bruslaři vyprodukovali 35 střel mezi tyče a dnes jim nezbude nic jiného, než se do zakončení tlačit ještě více. Je velký předpoklad, že znovu dosáhnou na metu 30 střel na bránu, proti Plzni ji zdolali ve čtyřech posledních vzájemných duelech (33, 35, 32, 35).

Nejaktivnější byl včera Pavel Kousal (5), tři pokusy na bránu zaznamenalo celkem devět boleslavských hráčů, mezi nimi i David Šťastný s Milošem Kelemenem, kteří jsou v nabídce doprovodných sázek.

Zdroj: ifortuna