28. 5. 2024

Analýza Plzeň vs Ml.Boleslav: Využije Škodovka domácí prostředí?

Papírovým favoritem série je Plzeň, přitom před startem sezony by to bylo naopak. Mladá Boleslav byla po loňské jízdě do semifinále pasovaná vysoko, ale po povedeném úvodu sezony uvadala a do předkola jde až z 11. místa.

Naopak Plzni se po odchodu kanonýra Milana Gulaše domů do Budějovic příliš nevěřilo, ale více než zdatně ho nahradil Michal Bulíř, a nakonec měla na dosah přímý postup do čtvrtfinále.

Škodovka ale nezvládla závěr základní části, prohrála čtyři z pěti zápas a především porážka na ledě posledního Zlína značí, že tým není před vyvrcholením sezony v pohodě.

Naštěstí pro Plzeň měla Mladá Boleslav ještě horší výsledky, od února se ze 14 zápasů zmohla na pouhá tři vítězství, vždy na domácím stadionu, venku prohrála šestkrát po sobě. Výsledkově potenciál Bruslařů je přitom mnohem vyšší, skóre se vůbec neprotíná s jeho hrou.

Boleslav dokáže soupeře zatlačit, vytvořit si dostatek šancí, ale s jejich proměňováním je na štíru. Pokud by se Šťastný a spol. v zakončení probudili, měla by Plzeň rázem velké problémy. Její síla tkví ve speciálních formacích, při hře pět na pět patří do extraligového podprůměru.

Každopádně v tabulce domácích zápasů je Plzeň třetí, zatímco Boleslav v těch venkovních až dvanáctá. 

Zdroj: ifortuna