30. 5. 2024

Analýza Pardubice vs Karlovy Vary: Potvrdí Perníkáři roli favorita?

Zdroj: Depositphotos

Soupeři si zopakují loňskou sérii předkola, kterou vyhrály Pardubice 3:1 na zápasy. Páteční duel se odehraje na den přesně po roce, co Dynamo doma zničilo Karlovy Vary 11:3. Také letos jsou Východočeši jasnými favority, ze všech čtyř sérií předkola největšími.

Zatímco Energie si zajistila předkolo až v závěrečném kole základní části, Pardubicím proklouzl mezi prsty přímý postup do čtvrtfinále. O postavení v elitní čtyřce je připravila šňůra osmi porážek, kterou ukončily až v posledním kole na ledě sestupujícího Zlína.

Bez ohledu na nedávné trápení je mezi soupeři značný výkonnostní rozdíl, což je patrné hlavně při hře pět na pět. Dynamo bylo v rovnovážném stavu nejčastěji střílejícím týmem extraligy a vytvářelo si nejvíce šancí ze slotu.

Naopak Vary vykazovaly při standardním počtu hráčů na ledě nejhorší statistiky v ofenzívě i defenzívě hned po Zlínu. Jedinou silnou zbraní Energie je rychlý přechod do útoku, což ale dokáží Pardubice eliminovat technickou i fyzickou převahou.

Dynamo má také mnohem více rozdílových hráčů, Košťálek je momentálně asi nejlepší ofenzivní bek extraligy, Říčka patří zase mezi nejlepší střelce soutěže.

V neposlední řadě pak po odchodu Novotného do Hradce oslabily Vary na klíčovém brankářském postu, Frodl by měl Lukeše přechytat.

Zdroj: ifortuna