Analýza Nice vs Rennes: Kdo zvládne souboj sousedů v tabulce?

Zdroj: Depositphotos

Nice minulé kolo nezvládlo Jihofrancouzské derby, když na Stade Velodrome v Marseille prohrálo poměrem 2:1. Tato porážka znamenala pro Galtierovi svěřence vypadnutí z první trojky, kam se na jejich místo zařadilo Rennes, se kterým se Nice utká v sobotním duelu rámci třicátého kola.

„Orli“ mimo jiné také přišli o sérii pěti soutěžních zápasů bez porážky, ve kterých ani jednou neinkasovali, vinu na tom mohla nést absence stopera a zároveň kapitána Danteho, jehož lze považovat za jednoho ze stěžejních hráčů směrem dozadu.

Brazilský obránce ještě společně s Alžířanem Boudaouim, který minulé kolo rovněž pykal za karetní trest, bude nyní kouči Galtierovi k dispozici, a tak se dá předpokládat, že na straně Jihofrancouzů vyběhne do utkání ta nejsilnější možná sestava.

Cesta napříč Francií čeká do Nice už jednou zmiňovaný tým – Stade Rennes. „Les Rouges et Noirs“ táhnou pětizápasovou šňůru ligových vítězství, během níž nastříleli dvacet branek a aktuálně disponují nejlepším útokem celé ligy se třiašedesáti vstřelenými góly!

Naposledy to šestigólovým debaklem schytaly Méty, proti kterým se hattrickem blýskl Serhou Guirassy a také dvěma brankami Martin Terrier, momentálně se šestnácti přesnými zásahy nejlepší střelec Rennes a druhý nejlepší za Wissamem Ben Yedderem v celé soutěži.

Za zmínku rovněž stojí tři asistence Benjamima Bourigeauda, který společně s Messim a Mbappém s počtem deseti gólových přihrávek kraluje celé lize.

Do povědomí se dostal i kouč Bruno Genesio, o jehož trenérské služby projevil zájem anglický Wolverhampton, nicméně dřívější odchod než po této sezoně na pořadu dne dost pravděpodobně není.

Oba celky před šlágrem tohoto kola dělí v tabulce jediná příčka a dva body, z čehož plyne, že důležitost utkání je pro oba týmy vzhledem k umístění v TOP 3 obrovská.

Zápas týmu s nejlepší obranou a nejlepším útokem v lize bude od počátku herně vyrovnaný a rozhodně by nepřekvapila remíza o poločase nebo na konci utkání, tedy nerozhodný výsledek v rámci „dvojité šance.“ Pokud bych však měl jít co se týče sázky na vítěze do jednoho z týmů, tak by to bylo na o něco více rozjeté Rennes.

Zdroj: ifortuna