30. 11. 2023

Analýza Manchester Utd. vs Leicester: Mají Rudí ďáblové na první čtyřku? Musí zabrat!

Manchester United před reprezentační pauzou nehrál, jeho posledním soutěžním vystoupením tedy zůstává domácí prohra s Atléticem Madrid, která měla za následek vyřazení z Ligy mistrů.

V lize sice naposledy porazil Tottenham (3:2), jeho postavení ale stále není ideální a jistotu pohárové účasti zdaleka nemá, nemluvě o šancích na boj o první čtyřku.

United pokračují v hledání stálého trenéra, který by tým převzal od příští sezóny a v pauze proběhly jisté námluvy s koučem Ajaxu Ten Hagem. Napovědět, v jaké evropské soutěži si Rudí ďáblové zahrají, ať už je příští rok povede kdokoliv, může napovědět i klání s Leicesterem.

Ten prožívá hodně nepovedenou sezónu, nedávno sice poskočil do poloviny tabulky, ale po dvou pátých místech v řadě přijde velký propad.

Leicester vyhrál tři z předchozích čtyř ligových duelů, nestačil pouze na Arsenal. A právě to je letos kámen úrazu, Foxes ještě lépe postaveného soupeře – všech šest takových střetnutí prohrál a pokaždé inkasoval minimálně dva góly.

Manchester United možná není úplně v pohodě, Leicester tady ovšem porazil ve čtyřech z předchozích pěti vzájemných měření sil a neschopnost hostů zvládat těžké venkovní duely rozhodne.

Zdroj: ifortuna