1. 5. 2024

Analýza Lille vs Chelsea: Připustí Blues ještě drama?

Lille i přes dobrý výkon na Stamford Bridge má co dohánět. Musí vyhrát minimálně o 2 branky, aby zápas dostalo alespoň do prodloužení. Nutno dodat, že doma z posledních 17 zápasů prohrálo pouze jeden a to 5:1 s PSG.

O víkendu ale pouze remizovalo (0:0) se St. Etienne, což je při pohledu na tabulku velká ztráta. O účast v evropských pohárech pro příští sezónu tak musí ještě hodně bojovat.

Teď má proti sobě těžký kalibr, navíc je v nevýhodě, kvůli výsledku z prvního zápasu – nemůže na nic čekat a musí útočit od první minuty. Dobrou zprávou může být to, že kromě Renata Sanchese má domácí trenér k dispozici kompletní kádr.

To Chelsea, ta má aktuálně úplně jiné, než fotbalové starosti. Kvůli sankcím na Romana Abramoviče nemůže klub nakupovat ani prodávat hráče, nemůže vydávat vstupenky na zápasy, stejně tak si fanoušci nemohou pořídit merchandising. Ale zpátky k fotbalu.

Londýnský celek má hodně solidní formu, o víkendu porazil Newcastle (1:0), ale pokud Arsenal zvládne své dohrávky, bude mít ještě dost starostí se třetím místem.

Mimo hru je až do konce sezóny Chilwell. Otazník visí nad Jamesem a Hudsonem-Odoiem. Naopak připraveni k zápasu budou krajní beci Alonso s Azpilicuetou. „Blues“ využijí toho, že budou moct hrát na brejky a minimálně dvakrát se prosadí.

Zdroj: ifortuna