28. 5. 2024

Analýza Leeds vs Aston Villa: Dočká se Marsch prvních bodů?

První letošní vzájemné střetnutí mezi Leedsem a Aston Villou přineslo relativně nedávno celkem šest branek (3:3). Jednalo se o jediné z posledních sedmi utkání Leedsu, které domácí neprohráli a snadné to evidentně nebude mít ani nový kouč Jesse Marsch, který při svém debutu minule prohrál na půdě Leicesteru 0:1.

Leeds se nebezpečně přibližuje sestupovému pásmu, což byl pochopitelně i důvod angažování nového kouče, a nečeká ho zrovna oblíbený protivník. Aston Villa vyhrála na Elland Road v Premier League už třikrát v řadě a z posledních devíti vystoupení v PL zde prohrála jen jediné (3-5-1).

Dvě výhry s čistým kontem z posledních dvou kol jí navíc dodávají sebevědomí (Southampton, Brighton), na druhou stranu na hůře postavené protivníky zrovna dvakrát neumí.

Z předchozích 16 případů, kdy totiž v PL nastupovala proti hůře umístěnému soupeři, vyhrála jen čtyřikrát (4-4-8) a o tom, že nemůžeme čekat žádnou jasnou záležitost svědčí i fakt, že šest z minulých osmi venkovních duelů Villans skončilo rozdílem jediného gólu.

Nadějně se tak jeví příležitost, že podobně jako na začátku února se i o měsíc později prosadí oba týmy.

Zdroj: ifortuna