21. 2. 2024

Analýza HC Sparta vs Třinec: Vyhrají Pražané i podruhé?

Zdroj: Freepik

Sparta vede v sérii 1:0 a nedělní výhra má cenu zlata. Zápas lze totiž rozdělit na dvě půlky, v první Pražané dominovali, dostali se do vedení 3:0 a vypadalo to, že je hotovo.

Třinec měl pár šancí, nestíhal bruslařky, nepodržel ani gólman.

Od poloviny zápasu se ale obraz hry obměnil, úřadující mistr zápas nevzdal a ukázal charakter, začal hrát do těla, zkušení borci (Marcinko, Růžička) převzali vůdčí roli.

Mužstvu pomohly přesilovky, Oceláři se dotáhli na rozdíl jedné branky a Sparta se doslova klepala o výsledek do závěrečných vteřin.

Výhra je každopádně výhra a Sparta jde tak do duelu číslo dva v podstatně lepším rozpoložení.

Trenérský tým probral s mužstvem chyby z minulého utkání, mladí hráči (Jandus, Safin) se musí vyvarovat zbytečných faulů a hrát chytře.

Nová sázkovka Betano se nebojí rozdávat tučné bonusy a peníze zdarma. Vsaď si na Extraligu bez otravných limitů. REGISTRUJ SE ZDE A VYZVEDNI BONUS 3000,-  pro nové hráče.

Velkou devízou Sparty je každopádně vyrovnanost útočných formací, první klání defacto rozhodla čtvrtá lajna a gólman Kovář, který vytáhl několik skvělých zákroků.

Spartu tlačí vpřed i zaplněná O2 Arana, v prvním zápase přišlo domácí podpořit 13 250 diváků (500 fandilo Třinci).

Pro domácí hovoří rovněž vzájemná bilance, letos dokázali Třinec před svými fanoušky pokaždé porazit.

Sparta by měla mít i více sil na dva zápas ve dvou dnech, přeci jen hosté mají v nohách osmifinále i další cestování.

V play-off pak o osudu utkání často rozhodují už jenom drobnosti.

Také dnes bude k vidění vyrovnaný duel, ale konečný výsledek bude stejný jak včera, Sparta oproti loňsku totiž posílila, Třinec naopak oslabil. Jednička.