Analýza Edmonton – St.Louis: Prosadí se opět Leon Draisaitl?

Padesát gólů. Přesně tuto magickou hranici může v noci z pátku na sobotu překonat německý útočník ve službách Edmontonu Leon Draisaitl. Kanonýr s českými kořeny má na svém kontě v letošní sezoně aktuálně 49 zásahů a je tedy jen otázkou času, kdy vyrovná své gólové maximum (přesně 50 gólů) ze sezony 2018/19.

V nočním zápase proti St.Louis může Draisaitl atakovat i stobodovou hranici, kterou v minulých dnech jako první v sezoně překonal Connor McDavid.

Draisaitl má na druhém místě bodování NHL na svém kontě 97 bodů a chybí mu tak pouze krůček.

První metou k překonání je ale již zmiňovaná hranice padesáti gólů. Tu překonal letos již Auston Matthews z Toronta, Draisaitl by měl být druhý v pořadí.

Určitě by nebylo překvapením, když by se mu to povedlo již v zápase proti Blues, protože aktuálně má skvělou střeleckou formu.

V posledních pěti zápasech nastřílel osm gólů, ke kterým přidal i dvě asistence. Pokud si velkou pohodu v produktivitě přenese i do nadcházejícího zápasu, zaznamená 50. gól sezony. Vyzkoušej nově BetBuilder na NHL, dej si na tiket více sázkových příležitostí z jednoho zápasu!

Zdroj: ifortuna