Analýza Chelsea vs Brentford: Potvrdí Blues roli favorita?

Po výhře nad Newcastlem v posledním ligovém vystoupení Chelsea vyhrála i ve Francii na půdě Lille v odvetě osmifinále Ligy mistrů a následně přidala i postup v FA Cupu.

Hráči Blues jako by na hřišti současnou situaci kolem jejich klubu nevnímali a na spekulace o konci řady z nich, včetně trenéra Tuchela, odpovídají tím nejlepším možným způsobem.

Německý stratég prohlásil, že se nic nemění, on samozřejmě minimálně do konce ročníku zůstává, pak se uvidí. Chelsea slaví i jeden menší úspěch, může prodávat vstupenky na zápasy Ligy mistrů a FA Cupu, na domácí duel s Brentfordem ale přijdou stále jen pernamentkáři.

Šest soutěžních výher v řadě a výsledek prvního vzájemného klání (2:0) dělají z domácích pochopitelně favority, vždyť Brentford prohrál šest z posledních sedmi venkovních vystoupení a ve třech z nich dostal minimálně tři branky.

Nováček soutěže má momentálně osmibodový náskok na sestupové pásmo, protože ve dvou z předchozích tří vystoupení vyhrál, ale v obou případech hrál proti podobně ohroženým soupeřům.

Na Chelsea nastoupil v minulých deseti letech dvakrát, vždy v poháru, a pokaždé utkání skončilo 4:0 pro domácí.

Zdroj: ifortuna