23. 7. 2024

Analýza Cagliari vs AC Milan: Udrží se Rossoneri v čele?

Vloni se touto dobou dávno už vědělo, že to s bojem o titul nevyjde, ale letošní ročník vypadá podstatně lépe. AC Milán zvítězil minulou sobotu (sice těsně) nad Empoli 1:0 a nedělní zaváhání Interu mu dodalo naději.

Čtyřbodový náskok s jedním zápasem navíc konečně znamená, že Rossoneri mají titul ve svých rukou.

A Milán si najednou věří, což se projevuje i v dalších rovinách, mladý útočník Leao se ocitl v hledáčku PSG, které nabídlo velkou sumu peněz, ale Rossoneri ji odmítli a jejich do budoucna klíčový hráč má prodloužit.

Tři body ze Sardinie budou pochopitelně v cestě za senzačním titulem povinné a Milán zde vyhrál dvakrát v řadě, aniž by inkasoval jediný gól. Jeho šance na úspěch zvyšuje i fakt, že Cagliari se po oslnivé bodové sérii zadrhlo a dvakrát po sobě nedalo ani gól a prohrálo (0:3 s Laziem, 0:2 se Spezií).

Zvrátit nepříjemnou sérii proti aktuálnímu lídrovi soutěže nebude snadné a svěřenci kouče Mazzarriho neuspějí, ostatně tým z první šestky letos ještě neporazili (2 remízy, 7 proher) a v pěti z devíti případů mu nedali ani gól.

Hostům se navíc značně vyprázdnila marodka, připraven je i Zlatan Ibrahimovič a do sestavy se po vypršení karetního trestu vrací klíčový krajní obránce Theo Hernandez.

Zdroj: ifortuna