30. 11. 2023

Analýza Alavés vs Granada: Uhají Baskové půdu před bídnou Granadou?

Granada v minulém kole doma podlehla 0:1 Elche a zaokrouhlila počet po sobě jdoucích zápasů bez výhry na deset. Zlomit nepříznivou sérii jí nepomohla ani výměna trenéra, kdy odvolaného Morena minimálně dočasně nahradil Rubén Torrecilla.

Ten tedy svou prvoligovou trenérskou kariéru načal porážkou. Druhou šanci na úspěch bude mít v sobotu v Baskicku na půdě Alavésu.

Granada už by zoufale potřebovala bodovat, protože v tomto kalendářním roce získala jen tři body (0-3-7) a přiblížila se nebezpečně blízko sestupovým vodám.

Nad hladinou už jí drží pouze jednobodový náskok před osmnáctým Cádizem. V sobotním duelu by se výhra hodila o to víc, že Alavés je dalším ze tří mužstev, která jsou v tabulce stále pod Granadou.

Domácí mají o tři body míň a jsou předposlední. V minulých kolech nemá Deportivo o moc lepší bilanci než jeho soupeř (1-4-5), a tak se nedá čekat žádná extra podívaná.

I pod tíhou situace, kdy jde oběma celkům o záchranu, to bude v sobotu spíš boj o každý metr hřiště. Domácí jsou navíc s 21 vstřelenými góly vůbec nejméně produktivním týmem ligy. Vsadím na to, že padnou nanejvýš dvě branky.

Zdroj: ifortuna