30. 5. 2024

Analýza Buffalo vs Las Vegas: Jak dopadne návrat Jacka Eichela?

Zdroj: Depositphotos

Do Buffala dnes zavítá Vegas i se svojí největší hvězdou Jackem Eichelem. Je to pro něj speciální zápas, protože se poprvé představí proti klubu, který ho draftoval a který z něj chtěl mít základní stavební kámen na další dvě dekády.

Ale zranění krční páteře a následná neshoda, jaký typ operace zvolit, zasadily mezi kapitána a jeho tým klín, který se nedařilo vytáhnout a vše vyřešila po mnoha měsících až výměna.

Chtělo by se říci, že Vegas dnes bude chtít pro Eichela zápas vyhrát, ale obráceně to platí také. Hráči Buffala vědí, jak mimořádný zápas to je. Fanoušci Sabres jsou rozpolceni, mnoho z nich Eichelovi má za zlé, že nepřistoupil na podmínky klubu a budou na něj bučet.

Na straně Sabres dnes pro změnu nastoupí Alex Tuch, kterého Vegas poslali ve výměně opačným směrem a ten je motivovaný podobným způsobem a spoluhráči pro něj budou chtít tento zápas také urvat.

Vegas sice je favoritem zápasu, ale v poslední době se dost natrápí na góly. Produkuje spoustu střel, ale málo se tlačí do předbrankového prostoru. V posledních sedmi zápasech jen jednou vstřelilo víc jak tři branky.

Buffalo je sice ze hry o playoff ven, ale má na kontě teď dvě porážky v řadě a bude chtít v tomto exponovaném zápase zabrat.

Prohra o víc než dva góly je málo pravděpodobná, zápas je to důležitý pro obě strany, publikum bude přát domácím a čekejme spíš vyrovnaný duel. 

Zdroj: ifortuna.cz