Nevšední fotbalový den v Ďolíčku: Bez rozhodčích, mediátor a zelená karta!
Liga Férového Fotbalu (LFF) přináší inovativní formu fotbalových zápasů pro děti a mládež. Především klade důraz na fair play, inkluzi a vzájemný respekt. Pojďte se s námi podívat na krásnou myšlenku tohoto sportovního projektu.
LFF zahrnuje fotbalové zápasy rozdělené do tří poločasů. Před samotným zápasem se týmy setkávají a společně stanovují pravidla hry, což podporuje komunikaci a respekt mezi hráči. Během zápasu se uplatňují dohodnutá pravidla a hráči soutěží s vášní a zaujetím.
Po skončení zápasu následuje diskuze, ve které týmy reflektují hru a udělují si body za vstřelené branky a projevy fair play. Důležitým prvkem je absence tradičních rozhodčích, místo nich působí mediátor, který pomáhá týmům dohodnout se a řešit případné spory. Tím se podporuje komunikace a osobní rozvoj hráčů.
Sport vytváří spojení mezi lidmi
Liga Férového Fotbalu (LFF) spolupracuje s více než 40 neziskovými organizacemi z celé republiky, které využívají metodiku Fotbal3 při práci s mládeží.
Tato spolupráce umožňuje dětem a mladým hráčům rozvíjet nejen své fotbalové dovednosti, ale také se učit důležitým hodnotám, které mohou uplatnit ve svém každodenním životě.
Liga Férového Fotbalu není pouze prostředkem k rozvoji sportovních schopností, ale také k výchově a formování charakteru mladých hráčů. Především je kladen důraz na správné chování na hřišti a komunikaci mezi oběma týmy.
Tato celostátní fotbalová liga nabízí skvělou příležitost pro děti a mládež, kde mohou rozvíjet nejen své sportovní schopnosti, ale také budovat sociální vztahy a osobnostní dovednosti.
Hlavní myšlenka Fotbalu pro rozvoj?
Metodika Fotbal3 klade důraz na důležité aspekty fair play, inkluze a respektu, které mají vliv nejen ve sportu, ale i v životě obecně. Základní postup při každém zápase je následující:
- Předzápasová diskuze týmů a stanovení pravidel.
- Průběh fotbalového utkání.
- Závěrečná diskuze, ve které týmy společně reflektují hru, pravidla a udělují si navzájem body za vstřelené branky a ukázky fair play.
Spolupráce Fotbalu pro rozvoj s neziskovými organizacemi, které sdílejí stejné hodnoty a využívají Fotbal3 jako prostředek pro rozvoj mládeže, umožňuje mladým hráčům rozšířit své možnosti růstu a rozvoje dovedností.
Liga Férového Fotbalu je místem setkávání mladých fotbalových nadšenců, kde mají příležitost hrát svůj oblíbený sport a zároveň se učit hodnotám.
Úspěšný projekt přináší nový a inovativní pohled na fotbalové zápasy, vytváří prostředí, ve kterém sportovní výkon a etika jdou ruku v ruce.
„Celá akce zde proběhla díky spolupráci s firmou DemiSport. Velkou pomocí pro nás byl fotbalista Honza Rajnoch, který nám zde „otevřel“ dveře. Již před čtyřmi měsíci jsme hovořili s vedením Bohemians, zda můžeme na jejich stadionu pořádat naši akci. Proběhlo nespočet diskuzí, aby všechno proběhlo hladce.“ uvedl manažer celého projektu Ansley Hofmann.
„Mé srdce je tu pro naše mladé účastníky. Jsem moc rád, že sem dorazili i naši partneři. Celkově vypadají všechny zápasy zatím vyrovnaně. Máme zde také žolíka v podobě Jakuba Fulneka, takže mockrát děkuji, že zde hraje takovou roli. Doufejme, že se nikdo zde nezraní,“ dodal zkušený pořadatel.
Cílem je ukázat, že fotbal může být více než jen hrou o vítězství. Především jde o prostředek pro výchovu mladých lidí a rozvoj jejich osobnostních schopností.
Liga Férového Fotbalu je důkazem toho, že fotbal může být nástrojem, který přináší radost, soutěživost, ale také zodpovědnost a respekt k druhým.
Úspěšná akce v Ďolíčku
Fotbal pro rozvoj už měl za sebou hned několik projektů. Blížila se další akce, a to Dny férového fotbalu, které vypukly včera od 15:00 hodin, na betonovém plácku v areálu stadionu Bohemians Ďolíček. Jedna z mála myšlenek měla demonstrovat možnosti měst zpřístupnit lidem určité prostory pro aktivní trávení volného času.
Nechyběly ani týmy složené z pracovníků společnosti Livesport, zástupců O2 TV Sport nebo zkušených autorů z magazínu Football Club. V jednom z týmů hrál i Jan Rajnoch, který nasbíral více než dvě stě startů v nejvyšší české fotbalové soutěži. Kromě toho si vyzkoušel hrát profesionální kopanou v Německu nebo Turecku. Dnes své zkušenosti využívá právě na stanici O2 TV Sport.
Na lavičce známého sportovního kanálu se objevila řada oblíbených jmen, například fotbalisté Petr Mikolanda, Jakub Podaný nebo hokejista Milan Gulaš. Celé sportovní odpoledne moderoval Jakub Štefek.
Po napínavém turnaji přišla také velká zábava pro unavené sportovce, která zahrnovala taneční a rapová vystoupení. Celkovým cílem akce bylo ukázat, jak úspěšně nezisková organizace pracuje s metodikou Fotbal pro rozvoj ve vzdělávání mladých lidí.
Redakce Fórum Sport s klidem na srdci může říci, že zde velká skupina lidí odvádí opravdu geniální práci. Všechna čest. Díky tomuto kouzelnému projektu je mladá generace skvěle připravena na další etapy svého života. Těšíme se na další setkání s velkou myšlenkou pomoci a solidarity.